Деталі
Вона нагадала, що, згідно з Конституцією Вірменії, у президента є три дні на те, щоб підписати указ, підтвердити або скасувати звільнення. Про своє рішення Саркісян повідомить до неділі, 28 лютого, додала Петросян.
Про те, що Саркісян повернув в уряд клопотання Пашиняна про звільнення начальника Генштабу, раніше повідомив портал Hraparak. Якщо Пашинян не погодиться з рішенням президента, той може направити клопотання до Конституційного суду, де буде розглянуто питання про конституційність рішення. Протягом цього часу Гаспарян продовжить залишатися начальником Генштабу.
Контекст
Новий виток політичної кризи розгортається в Вірменії після заяви Пашиняна про застосування російських ракетних комплексів “Іскандер” в ході конфлікту з Азербайджаном в Нагірному Карабасі. Прем’єр-міністр заявив, що восени минулого року ракети комплексів “Іскандер”, були у республіки, “не вибухнули або вибухнули лише на 10%”. У свою чергу заступник глави Генштабу Тіран Хачатрян не погодився з Пашиняном, назвавши його заяву несерйозною, після чого був звільнений за пропозицією глави уряду. У Міноборони Росії використання Вірменією “Іскандерів” у ході конфлікту в Нагірному Карабасі спростували.
Звільнення Хачатряна викликало хвилю обурення серед військових, в Генштабі зажадали відставки уряду і Пашиняна. Після того як Генштаб випустив відповідну заяву, Пашинян звільнив і безпосереднього його керівника Оніка Гаспаряна, назвавши вимогу військових про свою відставку спробою військового перевороту.