“У своєму вступному слові очільник Уряду запевнив присутніх, що Уряд має намір продовжувати всі добрі традиції Української Держави стосовно постійних зустрічей з керівниками та представниками релігійних організацій, у першу чергу — Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних Організацій (ВРЦіРО)”, — сказано у повідомленні.
Зазначається, що він також подякував членам ВРЦіРО за те, що абсолютна більшість релігійних організацій дослухались до рекомендацій щодо протидії епідемії коронавірусу та прийняли рішення призупинити на вказаний період проведення богослужінь у звичному режимі й долучилися до їхньої трансляції в онлайн-режимі.
“Дякую за це, тому що це один з тих факторів, який напряму вплинув на те, що ми пройшли ці місяці карантину в помірному режимі”, — зазначив Прем’єр-міністр.
Він нагадав, що наразі триває період адаптивного карантину, а з 22 травня в регіонах, де відбулося його послаблення, стало можливим проведення релігійних обрядів за умов дотримання усіх заходів превенції.
“Однак треба розуміти, що все це відбувається за обставин, коли пандемію ще не поборено. Кількість хворих в Україні вийшло на так зване „плато“. 300-400 людей захворюють щодня, і це приблизно дорівнює кількості людей, які одужують щодня, але ми все ще не маємо від’ємної динаміки, і тому треба дотримуватись заходів безпеки”, — наголосив очільник Уряду.
Він також запевнив, що Уряд прагне “створити всі можливі у теперішніх обставинах умови для якнайповнішого здійснення відповідних обрядів та богослужінь”.
У свою чергу представники релігійних організацій надали Уряду низку пропозицій щодо послаблення карантинних обмежень для релігійних організацій, спрощення оформлення гуманітарної допомоги, піднімали питання державної сімейної політики, ролі церков у залученні інвестицій до України тощо.
Міністр соціальної політики Марина Лазебна на прохання представників Церков спростити оформлення гуманітарних вантажів повідомила, що на час пандемії Мінсоцполітики уже спростило процедуру визнання вантажів як гуманітарних, що дало можливість робити це за один день, а на майбутнє в Міністерстві хочуть зробити цей процес автоматичним.
Зі свого боку Денис Шмигаль погодився з думкою щодо можливості перегляду в бік зменшення вимоги про кількість присутніх під час релігійних заходів.
“Сподіваюся, ми будемо і далі пом’якшувати умови по мірі того, як буде знижуватися захворюваність. Ми дійсно хочемо, щоб наш карантин був адаптивний і ефективний, і ми повернулися до звичного життя”, — зазначив Прем’єр-міністр.
Глава Уряду також підтримав ініціативу проводити такі зустрічі один раз на квартал.
Раніше повідомлялося, що після 22 червня в Україні будуть переглядати карантин, він адаптивний, проте, можливо, не на обласному рівні, а на рівні населеного пункту.