"Ми хочемо розповісти про нейтралізацію досить потужного злочинного угруповання, яке спеціалізувалося на наданні абузостійкого хостінгу, на якому тримається Dark Net і яким користуються зловмисники, щоб красти бази персональних даних, кошти з карток, ламати бази правоохоронних та державних органів. Це злочинне угруповання очолював Михайло Ритіков, громадянин України з міста Одеси… Він контролював 40% російськомовного Dark Net", - зазначив Баканов.
За його словами, це угрупування здійснювало протиправні дії на території багатьох країн – зокрема в РФ, США, Японії, країнах ЄС тощо. На чолі угрупування стояли близько десятка осіб, а клієнтська мережа налічує тисячі осіб.
При цьому він додав, що робота з розслідування протиправної діяльності угрупування велась СБУ спільно із спецслужбами США. Загальний обсяг термінів ув'язнення по справах в США, за якими проходить Ритіков, становить 50 років. За українським законодавством його можуть засудити лише на 6 років.
За словами т.в.о. начальника Департаменту кібербезпеки СБУ Миколи Кулєшова, Ритіков позиціонував себе в Dark Net як надавач в оренду серверного обладнання, що розміщене в дата-центрах Лівану, Іраку, Ірані, Німеччині, Панамі, Нідерландах, Белізі та Росії. Втім насправді його дата-центр був ретельно захований в Одесі.
Одним з його клієнтів був хакер Богачов, якого підозрюють у створенні програмного забезпечення для втручання у хід виборів у США 2016 року.
Наразі у Ритікова було вилучено 146 одиниць серверного обладнання, а 11 липня було проведено 29 обшуків за місцем проживання Ритікова та його спільників. На цей час йому і його спільнику повідомлено про порушення кримінального провадження, їх взято під домашній арешт.
Нагадаємо, керівництво компанії Facebook не змогло оперативно розглядати втручання в хід президентських виборів в США 2016 року, яке полягало в розміщенні дезінформації на сторінках соціальної мережі.