“Я вивчив ситуацію, і все дуже просто склалося в один простий пазл. Зараз просто відбувається акумулювання грошей для наступних виборів. Просто хтось вирішав, що є ринок скрапленого газу на якому можна заробити гроші, і потім ці гроші вкласти у політику. І все це відбувається стандартним шляхом, який ми вже бачили.
Так, Міністерство економічного розвитку і торгівлі несподівано приймає абсурдне рішення. А згадайте, хто приймав рішення по „Укртрансгазу“ — теж Мінекономрозвитку. А звідки такі глибокі знання про те, що можна робити через Міністерство економічного розвитку і торгівлі? А все тому, що у нас є Президент, у якого у трудовій книжці є запис — міністр економіки. І от він і знає, що є такі механізми дії через Мінекономіки, щоб отримувати надприбутки. Звісно, що все почалося з СБУ, і я буду називати прізвища — це П.Демчина, перший заступник голови СБУ. Людина, яка знаходиться у прямому підпорядкуванні депутата Грановського, який у свою чергу підпорядковується президенту П.Порошенку, як наглядач за всім правоохоронному блоці.
Наголошую, що це виключно моя точка зору. ... І на мою думку, все це ціле направлено відбувається з ціллю знищити конкуренцію на ринку і посадити нового гравця на цей ринок”, — сказав він.
За словами нардепа, проблеми з роботою ринку скрапленого газу відбуваються вже 3-4 місяці.
“Спочатку вони просто блокувати, а потім згадали, що є “фінансування тероризму”. І потім МЕРТ вирішив поставити крапку і ввести ці санкції. Звісно, що все це неможливо зробити без вищих органів державної влади. Ми все це проходили в часи Януковича. І я вважаю, що дуже важливе публічне обговорення цього питання. І потрібно розуміти, що таку монополію без “кришування” на найвищому державному рівні не збудувати.
Я сподіваюся, що це публічне обговорення зверне увагу на проблему. Добре, що ви не мовчите і виносите все це у публічну площину. Я готовий бути вашим союзником, адже вважаю, що все це типова українська корупція. Я вважаю, що потрібно винести це питання у парламент. Ми вже зарезервували час для виступу у Раді. І всі інструменти депутатських звернень теж у ваших руках. І якщо нам вдасться зруйнувати цю схему, то нам вдасться зруйнвати і інші схеми, наприклад, по дизпаливу. Тому що там теж з’явилася незрозуміла компанія “Трейд Комодіті”, — сказав С.Лещенко.
Нагадаємо, під санкції, що передбачають заборону зовнішньоекономічної діяльності потрапили імпортери близько 40% скрапленого газу. Вказане рішення МЕРТу має вступити в дію у березні поточного року.
За словами паливного експерта С.Сапегіна, це може завдати значного удару по економіці.