Деталі
За заявою адвоката, Саакашвілі продовжує голодування і зазначає, що в Руставі медичний сервіс у нього був кращим, ніж є зараз.
Як заявив журналістам Садзаглішвілі після відвідин Саакашвілі, причина переведення Саакашвілі до глданського закладу полягала не в турботі про його здоров’я, а в тому, щоб “здійснити над ним психологічний терор і щоб він став жертвою нелюдського, негуманного поводження”. При цьому, за словами Садзаглішвілі, Саакашвілі слабкий, йому сьогодні запропонували зробити переливання, але він відмовився.
“Стан здоров’я Саакашвілі залишився тим самим, він слабкий. Крім того, найголовніше, що в цій фазі голодування ми вже стоїмо перед непередбачуваною ситуацією, не знаємо коли станеться драматичне погіршення його здоров’я. Сьогодні йому пропонували зробити переливання, але він відмовився”, — сказав Садзаглішвілі.
Доповнення
Саакашвілі затримали 1 жовтня у Тбілісі. Повідомлялося, що він незаконно перетнув кордон країни.
Колишній грузинський лідер голодує вже 44-й день на знак протесту, оскільки вважає себе політв’язнем.
4 листопада з листа Саакашвілі, який він передав з в’язниці своїм прихильникам, стало відомо, що політик перебуває в критичному стані, а його аналізи незадовільні.
Також зазначалося, що колишній грузинський лідер схуд на 20 кг за час голодування.
Нагадаємо також, що 20 жовтня генпрокуратура Грузії офіційно пред’явила звинувачення Саакашвілі у зв’язку з незаконним перетином кордону. Місцеве телебачення розповсюдило кадри, на яких політик ховається у вентиляційному відсіку вантажівки для перевезення молочних продуктів.
29 жовтня в Грузії порушили кримінальну справу за підозрою в змові з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення або захоплення державної влади. Зазначалося, що окремі особи планували перекривати дороги, щоб перешкодити етапуванню Саакашвілі в іншу тюремну установу або в тюремну лікарню, тим самим створивши неконтрольовану ситуацію і хаос.
Експрезидента також заочно засудили в Грузії у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Також він є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії “Імеді” і розтрату коштів з держбюджету. Справи розглядаються в суді.