Цитата
“Поновити лейтенанта поліції (Маринченка — ред.) на службі в поліції в ГУНП у м. Києві на рівнозначній станом на час переведення в розпорядження Головного управління посаді з 06.06.2020”, — йдеться в рішенні суду.
Окрім того, йому зобов’язані виплатити близько 20 тис. грн судових витрат.
Деталі
Так, у грудні 2019 року Маринченко та ще четверо обвинувачених були звільнені з-під варти для участі в обміні полоненими між Україною та РФ.
Додамо, що як зазначено в судовому рішенні, обвинувачені були під конвоєм спецназу СБУ “Альфа” доставлені до пункту пропуску “Майорське” на лінії розмежування в Донецькій області де разом з іншою групою осіб передано до Л/ДНР.
“З 29.12.2019 по 08.02.2020 у ОСОБА_1 перебував на тимчасово неконтрольованій території України — ЛНР під контролем місцевої адміністрації.
Документи у позивача були вилучені, фактично він перебував на карантині в умовах обмеженого пересування. На початку лютого 2020 року ОСОБА_1 повернуто документи, спільними зусиллями знято обмеження на пересування, організовано його повернення на підконтрольну Україні територію”, — йдеться в матеріалах суду.
Повернувшись до Києва, він звернувся до київського главку поліції з усною заявою про бажання приступити до служби. Пізніше Маринченко звернувся із письмовою заявою до ГУНП у Києві у якій повідомив про бажання приступити до несення служби в поліції.
Доповнення
Колишній беркутівець Олександр Маринченко просив Окружний адмінсуд міста Києва поновити його на службі в поліції,
Нагадаємо, в лютому 2020 року колишні співробітники спецпідрозділу “Беркут” Олександр Маринченко та Сергій Тамтура, яких обвинувачують у розстрілах активістів на Майдані, повернулися до Києва, після їх обміну в рамках Нормандських домовленостей.
П’ятьох колишніх беркутівців — Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Олександра Марінченка та Олега Янішевського — обвинувачують у вбивствах та інших злочинах, що 20 лютого 2014 року призвели до загибелі 49 людей на вулиці Інститутській у центрі Києва.