Деталі
Міністр нагадала, що всі рішення в НАТО ухвалюються консенсусом. Тому зазвичай, за її словами, дискусії не піднімаються вище за рівень послів – вони узгоджують все і знаходять компромісні рішення. Але в питанні України такого консенсусу не було рівня дискусії лідерів країн, пише "Радіо Свобода".
Стефанішина зазначила, що Зеленський проводив переговори з лідерами Бухарестської дев’ятки (Болгарія, Угорщина, Естонія, Литва, Латвія, Польща, Румунія, Словаччина та Чехія), президентом США Джо Байденом, канцлером Німеччини Олафом Шольцем та президентом Франції Еммануелем.
«Вже менш ніж за добу до початку саміту ми почали отримувати сигнали , що є спроби розмити формулювання з тим, щоб можливо використати це в майбутньому. Ми в Україні сприйняли це як не віру в перемогу, тому різко відреагували», – розповіла вона в ефірі телемарафону.
За словами Стефанішиної, вже під час саміту пройшли переговори і українські чиновники побачили комюніке, в якому містилися позиція щодо запрошення України, визнання прогресу в реформах, створення Ради Україна-НАТО та підтвердження членства України в Альянсі у майбутньому.
Нагадаємо
Президент України Володимир Зеленський 11 липня – у перший день саміту НАТО – назвав «безпрецедентною і абсурдною» відсутність часових рамок для запрошення України в НАТО і для її членства у формулюваннях, які готуються для Вільнюського саміту Альянсу.