Цитата
"Поняття "корінний народ" з’явилося у Конституції України 25 років тому, але не було розкрито. Чверть століття - протягом життя цілого покоління - точилися дискусії.
Сьогодні є можливість перегорнути цю сторінку і відкрити нову. Цей документ є консенсусним. Це - фундамент, який збудовано на принципах ООН у відповідності з міжнародною практикою. Але з урахуванням особливостей України. Він дозволить зосередитись на конкретних заходах, які гарантують збереження самобутності та забезпечать сталий розвиток корінних народів. Я прошу вас врахувати, що цей закон є доленосним для людей, більшість яких знаходиться під тиском окупантів. Їх небагато. За чисельністю їх стільки, скільки населення у Полтаві чи Хмельницькому. Але немає в світі іншої держави, яка може боротися за них. Немає іншої влади, яка здатна забезпечити продовження їхньої історії.
Ми можемо дати сигнал, який поверне надію багатьом, а в підсумку – сприятиме поверненню Криму і Севастополя", - наголосив Віцепрем‘єр.
Деталі
Олексій Резніков подякував усім комітетам Верховної Ради, які підтримали цей законопроєкт.
Серед інших важливих пунктів документу передбачено, що держава зможе надавати підтримку ЗМІ, в яких представницькі органи корінних народів самостійно прямо володіють щонайменше 51% у статутному капіталі та/або правом голосу часток ЗМІ, у разі, якщо вони здійснюють не менше 50% мовлення мовами корінних народів України або присвячують не менше 50% мовлення питанням реалізації прав корінних народів.
Загалом документ визначає:
Цей документ є рамковим, і є дуже важливим політичним сигналом як для наших міжнародних партнерів, так і всередині країни. Він є конкретним по відношенню до всіх мешканців, які проживають на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополь, а також кримських татар, кримчаків та караїмів, які є внутрішньо переміщеними особами та проживають на території, підконтрольній українському Уряду.
Нагадаємо, на своєму засіданні 7 квітня 2021 року Кабінет Міністрів також схвалив важливий документ, розроблений Мінреінтеграції разом з Меджлісом кримськотатарського народу, профільними науковими та освітніми установами, неурядовими організаціями та експертами, у тому числі тими, що перебувають на тимчасово окупованій території АР Крим та м. Севастополя - Концепцію розвитку кримськотатарської мови.