Проти американського тексту проголосували Росія, Болівія і Кувейт. Ще 11 країн, включаючи Велику Британію, Китай, Нідерланди, Польщу, Швецію і Францію, утрималися. “Проект резолюції не приймається, оскільки за нього не було подано необхідного числа голосів”, — оголосив постійний представник РФ при ООН Василь Небензя в якості голови Радбезу.
У підготовленому США тексті “найрішучішим чином” засуджувалися невиборчі ракетні обстріли Ізраїлю бойовиками руху ХАМАС 29 травня, а також “будь-які дії, які здатні спровокувати насильство і наразити на небезпеку життя цивільних осіб”. Крім того, в документі містився заклик до “термінових кроків із забезпечення негайного, міцного режиму припинення вогню”. Американська сторона також пропонувала доручити генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу протягом 60 днів підготувати доповідь про те, як “терористичні організації, подібні ХАМАС, використовували протестуючих для розпалювання (насильства), а також здійснювали інші акти насильства в останні 90 днів” з метою запобігання новим зіткнень на кордоні сектора Гази і Ізраїлю.
За підсумками голосування постійний представник Франції при ООН Франсуа Делаттр заявив, що американський проект резолюції “було винесено без попередніх консультацій”, а також “не грунтується на збалансованому підході” і “не пропонує ніяких рішень трагедії, в якій опинився палестинський народ”. Невдоволення поведінкою США висловили і інші члени Радбезу.
Як повідомляв УНН, Росія місяць головуватиме у Радбезі ООН.