ukenru
rakhunkova-palata-za-pershiy-kvartal-defitsit-derzhbyudzhetu-sklav-35-mlrd-grn

Рахункова палата: за перший квартал дефіцит держбюджету склав 35 млрд грн

 • 9670 переглядiв

КИЇВ. 5 квітня. УНН. План надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 35 млрд грн, або 10,8%. Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, передає УНН з посиланням на Управління інформаційної політики відомства.

"У результаті недонадходження у запланованих обсягах доходів, коштів від державних запозичень, приватизації державного майна і повернення кредитів план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 35 млрд грн, або 10,8 %" - повідомила прес-служба відомства.

Зазначається, що державний бюджет виконувався в умовах уповільнення зростання економіки. Реальний ВВП у січні-лютому, за оцінкою фахівців Рахункової палати, зріс на 1,6 %.

Валерій Пацкан зауважив, що план доходів загального фонду на січень-березень цього року не виконано на 16 млрд грн, або 8 %.

"Найбільше невиконання планового показника податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів – на 9 млрд грн, або 12 %, зумовлене, зокрема, нижчими темпами зростання імпорту (7,5 % у січні – лютому), ніж прогнозується на цей рік (9,1%), і відсутністю девальвації середнього курсу гривні до дол. (прогноз на рік – 2,5 %)", - підкреслив Пацкан.

Також план податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів з урахуванням бюджетного відшкодування у першому кварталі не виконано на 7 млрд грн, або 32 %, що спричинене, зокрема, скороченням обсягів промислового виробництва (на 2,5 % у січні – лютому).

Щодо надходження акцизного податку, то з вироблених в Україні підакцизних товарів воно склало на 6 млрд грн, або 35%, менше, ніж заплановано, що насамперед спричинено продовженням скорочення виробництва тютюнової продукції (у січні – лютому виробництво сигарет зменшилося на 33,8 %).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тарифна політика у сфері електроенергетики залишається неефективною – Рахункова палата

"Стан виконання доходів у січні-березні свідчить про недоліки їх планування. Рахункова палата у Висновках до проекту державного бюджету на 2019 рік зазначала: за умови прогнозованого зростання імпорту товарів і послуг на 9,1 %, девальвації середнього курсу гривні до дол. на 2,5 %, наявні значні ризики недосягнення передбаченого у законопроекті збільшення на 17 % надходжень ПДВ із ввезених на територію України товарів. Крім того, ми підкреслювали, що досягнення передбаченого у законопроекті зростання в 1,4 раза надходжень акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів можливо за умов суттєвого зростання у 2019 році виробництва підакцизних товарів", - наголосив Валерій Пацкан.

Він зауважив, що збереження наявних економічних тенденцій створює додаткові ризики виконання доходів державного бюджету у поточному році.

Голова Рахункової палати зазначив, що фінансування загального фонду державного бюджету здійснювалося насамперед за рахунок державних запозичень, план надходження яких не виконано на 13 млрд грн, або 10,7 %.

"Залучення державних запозичень залежатиме від ситуації на зовнішніх ринках капіталу, надходження чергових траншів від МВФ, попиту на облігації внутрішньої державної позики", - додав Валерій Пацкан.

Крім того, відзначив Голова Рахункової палати, надходження від приватизації державного майна становили лише 184 млн грн, що на 6 млрд грн, або 97%, менше плану, і свідчить про неякісне планування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рахункова палата перевірить діяльність ЦВК після виборів

"Про значні ризики недоотримання цих надходжень Рахункова палата зазначала ще за результатами експертизи проекту державного бюджету. Зазначене свідчить про суттєві ризики вимушеного, як і торік, заміщення недонадходжень від приватизації державного майна і зовнішніх запозичень внутрішніми. Загалом у результаті недонадходження у запланованих обсягах доходів, коштів від державних запозичень, приватизації державного майна і повернення кредитів план надходжень загального фонду державного бюджету не виконано на 35 млрд грн, або 10,8 %", - резюмував Пацкан.

Як повідомляв УНН, рахункова палата перевірить використання коштів на охорону військових складів.

Українські Національні Новини

Економіка