РБ заявив про “важливість дотримання політики належної обачності в питаннях прав людини при наданні по лінії миротворчої діяльності ООН підтримки силам безпеки”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українських миротворців у Конго нагородили медалями ООН
Резолюція закликає всі країни, що надають військові та поліцейські контингенти, “забезпечувати відповідність персоналу, підготовки та оснащення прийнятим в ООН стандартам ефективності та сприяти виконанню поставлених завдань при дотриманні найвищих стандартів поведінки”.
Країни РБ звернули увагу на неприйнятність випадків сексуальних домагань у миротворчих операціях. У зв’язку з цим у документі міститься рекомендація “навчати миротворчий персонал із питань, що стосуються сексуального насильства і торгівлі людьми в умовах конфлікту” і “призначати окремих військовослужбовців і поліцейських координаторів зі цих питань”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волкер розповів, якою повинна бути миротворча місія ООН на Донбасі
Як раніше інформував УНН, на початку серпня британський телеканал Channel 4 провів розслідування, в ході якого з’ясувалося, що миротворці ООН масово ґвалтували дітей і жінок по всьому світу. За останні 20 років понад 1,7 тисячі військовослужбовців були звинувачені в домаганнях і сексуальних злочинах проти місцевих жителів, відзначають журналісти. За даними каналу, тільки 53 справи дійшли до суду.
Сексуальні скандали, пов’язані з миротворцями, спалахували і раніше. Великий інцидент стався в 2015 році — тоді військовослужбовців викрили у сексі з африканськими жителями, у тому числі неповнолітніми, в обмін на продовольство. Після цього глава місії ООН в ЦАР пішов у відставку.