Цитата
«Зараз Рада прийняла в першому читанні (тобто не остаточно!) два законопроєкти (№10062 і 9681), які стосуються автоматичного надання статусу УБД», - написав Гончаренко у Telegram.
Деталі
Рада проголосувала у першому читані за законопроект №10062 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану».
Також парламент у першому читані підтримав проєкт закону №9681 «Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо цифровізації набуття статусу учасника бойових дій в умовах воєнного стану»
Як вказуються у пояснювальній записці до першого документа, процедура надання статусу учасника бойових дій наразі є складною та довготривалою, зокрема через велику кількість потрібних документів та бюрократичних процедур. А це, своєю чергою, ускладнює інтеграцію військовослужбовців до цивільного життя, а також унеможливлює отримання певних пільг та підтримки з боку держави.
Сьогодні діяльність сектору безпеки та оборони забезпечують понад мільйон людей у різних структурах. Зокрема, з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну до Збройних Сил України мобілізовано 700 тисяч осіб, до Державної прикордонної служби України – 60 тисяч, до Національної гвардії України – 90 тисяч, до Національної поліції України – 100 тисяч.
Втім, за даними Міністерства оборони, починаючи з 24 лютого 2022 року та станом на серпень 2023 року лише 95 846 осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України у зв’язку з військовою агресією рф, отримали статус учасника бойових дій.
Доповнення
22 серпня Кабмін вніс зміни до Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій для осіб, які брали участь в антитерористичній операції, відсічі і стримування збройної агресії рф Донецькій та Луганській областях, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з російською війною.