Цитата
"Питання пенсійної реформи. На превеликий жаль, вчора через відповідні блокування в Раді ми не встигли дійти до цього законопроекту, але ми готові розглянути відповідні законопроекти вже на початку наступного року і запровадити накопичувальну пенсійну систему яка буде давати можливість кожному з нас відкладати на свою пенсію", - розповів Стефанчук.
Доповнення
В уряді шукають способи для запуску пенсійної реформи у 2023-2024 роках. Однак єдиного бачення, як впроваджувати другий рівень пенсійної системи наразі немає.
Запланована модель фінансування таких пенсій складається з 1% від ЄСВ + 1% з іншого джерела. Як до іншого джерела в Мінфіні схиляються до прямої бюджетної програми.
Прем'єр Денис Шмигаль також заявив, що початок пенсійної реформи відбуватиметься "за рахунок держави".
Експерти вказують: питання не лише у тому, як збиратимуть заощадження, але й куди їх можна буде інвестувати – так, щоб їх принаймні не "з’їла" інфляція. Оскільки фондовий ринок в Україні майже не розвинений, вибір тут невеликий: вкладати кошти можна буде в ОВДП та деякі корпоративні облігації, кажуть фахівці.
При цьому, за словами міністра фінансів Сергія Марченка, українцям не варто розраховувати на пенсію, якщо вона не буде включати накопичень в недержавних пенсійних фондах (НПФ). Така ситуація з пенсіями пов'язана з темпами старіння населення: кількість працюючого населення скорочується, а кількість пенсіонерів зростає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Накопичувальна пенсійна система: українцям обіцяють доступ до перегляду своїх пенсій 24/7