putinu-yak-nikoli-potribna-dopomoga-si-tszinpina-pislya-yogo-nevdach-v-ukrayini-cnn

путіну як ніколи потрібна допомога Сі Цзіньпіна після його невдач в Україні - CNN

 • 172961 переглядiв

Деталі

В останні місяці багато уваги приділяється відносинам між росією та Китаєм, які лише зміцнилися з початку війни. Експерти кажуть, що путін, ймовірно, буде більше, ніж будь-коли, розраховувати на Пекін після своїх невдач на полі бою.

"росія розраховує на те, що Китай продемонструє світові, що їхній міцний зв'язок є символом безуспішної міжнародної ізоляції, незважаючи на суворі санкції Заходу", - вважає директор Австрійського інституту європейської політики та політики безпеки у Відні Веліна Чакарова.

"Підтримка Китаю допомагає Москві розповсюджувати російські наративи, такі як звинувачення санкцій ЄС у продовольчій кризі, звинувачення НАТО на початку війни. Це створює спільний знаменник: невдоволення Заходом на чолі зі США та позитивні аргументи на користь тісніших зв'язків із Китаєм", - додала Чакарова.

Минулого тижня головний законодавець Китаю Лі Чжаньшу зустрівся у Москві з головою державної думи росії та іншими російськими законодавцями.

В ході зустрічі, Лі заявив, що "Китай розуміє і підтримує росію в питаннях, що становлять її життєво важливі інтереси, зокрема щодо ситуації в Україні… Ми бачимо, що США та їхні союзники по НАТО розширюють свою присутність поблизу російських кордонів, що становить серйозну загрозу національній безпеці та життю громадян рф".

Однак цих цитат не було у китайській версії зустрічі, що наштовхує на питання про те, наскільки формально Китай готовий підтримувати росію.

"Очевидно, що Китай не хоче, щоб росія розвалилася, і в ідеальному світі він поставив би стабільне лідерство путіна вище за все інше", - сказав професор китаєзнавства в Королівському коледжі Лондона Керрі Браун.

Однак він додав, що Україна буде небажаною проблемою, яку Пекін хотів би вирішити: "Звичайно, Китай не довіряє НАТО та Заходу, але це не означає, що він найкращий друг росії. Китай зрештою егоїстичний, і ця нестабільність жодним чином не допомагає йому".

Торгівля між двома країнами зросла за перші шість місяців 2022 року, незважаючи на війну. Китай тільки минулого тижня погодився почати платити за російський газ у юанях і рублях замість доларів, обійшовши багато санкцій, які діють щодо російського експорту енергоресурсів.

Ця економічна підтримка у поєднанні зі звинуваченням НАТО та Заходу у війні відповідає інтересам Китаю. Однак те, що, за словами експертів, навряд чи відповідає інтересам Китаю, це надання військової допомоги, якої, мабуть, потребує росія.

Успіхи України минулими вихідними, міжнародні санкції і стратегічні помилки Москви ясно дали зрозуміти, що росія може мати проблеми з військовими поставками. Минулого тижня офіційний представник США повідомив CNN, що путін закуповує у Північної Кореї мільйони ракет та артилерійських снарядів. Експортний контроль ускладнює імпорт зброї, а також інструментів для її виробництва. Якщо Китай не збирається допомагати, варіантів у росії стає ще менше, пише видання.

"То що може сказати путін після зустрічі з Сі? Безперечно, будуть подальші зобов'язання щодо економічних відносин, і Китай навряд чи раптово пом'якшить свою риторику щодо Заходу. Але реальність для путіна така, що Сі мало що може зробити, щоб протистояти діям, вжитим Заходом проти росії. І після тижня величезних втрат на полі бою це має турбувати людину, яка колись вважала, що його війна закінчиться за кілька днів", - повідомляє CNN.

Українські Національні Новини

Новини Світу

    Популярні

    Новини по темі