“Він не бачить необхідності у розв’язанні ситуації, він щасливий вести проти України гібридну війну низького рівня, яка послаблює Україну та відділяє її від ЄС”, — сказав Волкер.
За його словами, у контексті підтримки України потрібні кілька кроків, до яких можуть вдатися американські дипломати, для того, щоб дати поштовх Мінському процесу. По-перше, США повинні призначити нового посла в Україну. Волкер висловив сподівання, що номінований на цю посаду президентом Трампом генерал Кіт Дейтон вже до кінця цього місяця чи на початку жовтня почне свою каденцію.
“По-друге, нам потрібний спеціальний посланець з питань України, який би займався переговорами, чим я займався два роки. Це інша роль, ніж та, яку виконує посол. Йдеться про проведення переговорів з Росією, координацію роботи з Німеччиною та Францією, підтримку політики Вашингтона, роботу з НАТО та ЄС, Канадою та Великою Британією”, — продовжив Волкер.
Він підкреслив, що одне з головних завдань цієї посади є забезпечення продовження санкційного режиму проти Росії: “Таким чином Росія побачить, що санкції не зникнуть, допоки вона не дозволить настання миру в Україні та не забереться з Криму”.
Як повідомляв УНН, Президент України в Володимир Зеленський в ООН назвав наступні кроки на шляху до миру в Україні.