За результатом 2017 року стало відомо, що "Енергоатом" отримав чистий збиток у розмірі 1,3 млрд грн проти чистого прибутку в 232,8 млн грн в 2016 році.
У звіті Міністерства економічного розвитку говорилося тоді про те, що причиною збитку "Енергоатому" став занижений тариф, встановлений НКРЕКП.
"У 2017 році в загальному обсязі виробництво електроенергії АЕС склало 55,2%, перевищивши планові показники і збільшивши виробництво на 5,7%. Однак це не дозволило поліпшити фінансовий результат. Згідно зі звітом компанії, основними факторами збитковості стали занижений тариф на виробництво енерго- і теплоенергії, який встановлюється НКРЕКП, а також штраф, накладений на компанію 1 червня 2017 року", - зазначено в документі.
У 2018 році "Енергоатом" отримав прибуток у розмірі 4,6 млрд грн.
Але, як відзначають аудитори, в 2017-2018 роки "Енергоатом" не виконував умови по кредитах ЄБРР, і як стане відомо пізніше від правоохоронців - в цей же час в компанії могли бути масштабні розкрадання коштів. Ціни на тендерах перевищувались в чотири рази.
У 2019 "Енергоатом" також повідомляв про прибуток в розмірі 3,7 млрд грн.
А вже в 2020 році "Енергоатом" знову заговорив про збиток в 1,5 млрд грн. І в цьому ж році журналісти знову виявили тендери компанії за завищеними цінами.
Напередодні "Енергоатом" повідомив, що взяв черговий кредит на виплати зарплат.
УНН звернувся за коментарем щодо ситуації в "Енергоатомі" до радника в.о. міністра енергетики, Секретаря Експертної ради Міненерго Олександра Трохимця.
"Зараз" Енергоатом "не є збитковим. Є затримки платежів з боку "Гарантованого покупця" з об'єктивних причин. При цьому АЕС продають всю свою вироблену електроенергію за ринковою ціною. А виробляють вони більш 50% від усієї виробленої електроенергії в Україні.
Тому розмови на тему "заниженого" енергобалансу є лише маніпуляціями.
А ось питання збитків, які декларує "Енергоатом" повинно бути вивчено. Ми чули багато про корупційні тендери і безвідповідальну господарську діяльність "Енергоатому".
Ми піднімемо це питання на Експертній раді, і в залежності від результатів можливо будемо рекомендувати в.о. Міністра Ользі Буславець приймати кадрові та адміністративні рішення", - зазначив Трохимець.