Цитата
“Розслідування стосуватимуться злочинів, що підпадають під юрисдикцію МКС, скоєних в період з 13 червня 2014 року”, — зазначила вона.
Деталі
Пріоритети розслідування, за словами прокурора, будуть визначені пізніше з урахуванням складнощів, викликаних пандемією COVID-19, обмежених ресурсів і великого обсягу наявної роботи.
Реакція країн
Як очікувалось, палестинці привітали заяву Фату Бенсуда, коли ж Ізраїль рішення відкинув.
Своєю чергою, у США виявили розчарування через заяву МКС.
“Ми виступаємо категорично проти і розчаровані оголошенням прокуратури МКС про початок розслідування ситуації в Палестині”, — сказав він. “Ми продовжимо твердо підтримувати Ізраїль і його безпеку, в тому числі за рахунок протистояння діям, мета яких — несправедливо робити мішенню Ізраїль”, — заявив голова пресцентру Держдепартаменту Нед Прайс.
“Ізраїль не є учасником МКС, він не погоджувався на юрисдикцію суду. І ми серйозно стурбовані спробами МКС поширювати свою юрисдикцію на військовослужбовців Ізраїлю”, — додав представник американського зовнішньополітичного відомства.
Раніше США вже мали намір пригрозити санкціями Міжнародному кримінальному суду.
Контекст
У травні 2018 року Палестина направила звернення в прокуратуру МКС з проханням про вивчення ситуації. У документі містився запит на розслідування злочинів, що підпадають під юрисдикцію суду, на території Держави Палестина з 13 червня 2014 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прокурором Міжнародного кримінального суду в Гаазі обрано Карім Хана
У грудні 2019 року прокуратура завершила попереднє вивчення ситуації і прийшла до висновку, що ситуація задовольняє всі критерії Римського статуту для відкриття повноцінного розслідування щодо дій Ізраїлю на палестинських територіях. У лютому цього року Палата попереднього виробництва МКС прийшла до висновку, що юрисдикція інстанції поширюється на окуповані Ізраїлем з 1967 року території, а саме сектор Газа і Західний берег річки Йордан, в тому числі Східний Єрусалим.