“Як і більшість працівників та фермерів України, Профспілка ДП “Укрспирт” обурена тим “турборежимом”, за якого влада своєю монобільшістю приймає важливі для держави рішення без врахування думки людей.
Роздержавлення стратегічних для економіки підприємств, зміни Трудового кодексу, відкриття ринку землі, обговорення реформ з бізнес-гігантами, замість звичайних працівників – створюють передумови для соціальної нестабільності в державі”, - йдеться у заяві.
У жовтні Президент України Володимир Зеленський подав у Верховну Раду України законопроект про демонополізацію спиртової галузі – документ обговорювався з бізнесменами, натомість думка трудового комітету та профільних експертів була проігнорована, скаржаться в Профспілці.
“Як наслідок, прийняття президентського законопроекту у тому вигляді, в якому він є - загрожує державі багатомільярдними збитками на догоду 5-10 горілчаним олігархам, зокрема з іноземним капіталом”, - наголошують працівники.
Вони переконані, що проведення реформ, які охоплюють долі мільйонів людей мають бути лише за умови погодження їх на референдумах, “особливо якщо такі реформи фактично передбачають продаж державного майна іноземцям”.
“У випадку спиртової галузі, збитковий для держави законопроект Президента Володимира Зеленського взялися лобіювати представники американського бізнесу в Україні, що ще більше наштовхує на прикрий висновок про здачу інтересів держави. Маємо почути чітку відповідь Президента: чи готовий він продати українську землю китайцям, а спиртову галузь – американцям, чи ні?
Закликаємо Володимира Зеленського та його політичну партію “Слуга народу” зайняти позицію економічного націоналізму та виправдати обрану для партії назву – служити народу України, а не іноземцям, які хочуть за безцінь купити всі стратегічні державні активи. Згадайте інавгураційну промову Президента і подивіться, яку державу ви створюєте для своїх дітей – незалежну чи колоніальну”, - підсумувала свою заяву Профспілка ДП “Укрспирт”.
Як писав УНН, президентський законопроект №2300 про скасування монополії держави на виробництво спирту та роздачу ліцензій приватним компаніям ВР прийняла за основу 15 листопада, попри відсутність висновків двох комітетів.
Проти ухвалення вказаного законопроекту раніше виступила низка експертів та народних обранців, наголосивши на тому, що ініціатива Президента лобіює інтереси великих горілчаних компаній та водночас несе державі збиток. Вони наполягають на тому, що демонополізація спиртової галузі можлива лише після приватизації ДП “Укрспирт”, інакше продаж державних активів в кращому випадку відбудеться за безцінь, в гіршому – буде зірваний, а п’ять тисяч співробітників “Укрспирту” залишаться на вулиці.
Також нагадаємо, на днях в Україні був створений спільний Загальнонаціональний страйковий комітет профспілок, самозайнятих і фермерів, який координуватиме їхні протестні акції, та займатиметься, за необхідності, підготовкою до всеукраїнських страйків.