“Комітет з питань бюджету 3 червня за участю представників Міністерства фінансів та Рахункової палати розглянув урядовий звіт про виконання Закону про Державний бюджет за 2019 рік і відповідні висновки Рахункової палати. У листі висновку комітету наведено детальний аналіз щодо виконання державного та місцевих бюджетів за 2019 рік. Зокрема за наслідками опрацювання звіту комітету звернуто увагу на таке: окремі фактичні макропоказники, насамперед валютний курс та інфляція, суттєво відрізняються від прогнозу, врахованого при затвердженні бюджету, що свідчить про недоліки прогнозування та негативно впливає на якість бюджетного планування”, — сказав Трухін.
З його слів, за оцінкою РП, низька якість макроекономічного прогнозу призвела до недоотримання державним бюджетом 43 млрд грн доходів.
Невиконання плану загальних доходів становило 28,6 млрд грн і є найгіршим показником за останні 5 років.
Крім того, податковий борг перед державним бюджетом збільшився на 18,5 млрд грн.
“Не виправлено незадовільний стан проведення міністерством охорони здоров’я видатків на централізовані заходи, а саме за відповідною програмою використано 6,5 млрд грн або 99% плану, проте відповідні видатки між адміністративно-територіальними одиницями становили менше 1% від плану. То є неприйнятним. Як наслідок, поставка лікарських засобів та медичних виробів здійснювалась із значним запізненням. У зв’язку з цим дебіторська заборгованість на кінець роки становила 7,7 млрд грн”, — розповів заступник голови комітету.
Загалом з його слів за видатками загального Фонду дебіторська заборгованість зросла на 21% і на кінець року становила 27,4 млрд грн.
“Третина рішень уряду щодо розподілу міжбюджетних трансферів приймалась в останньому кварталі, що створило передумови для неповного освоєння коштів місцевими бюджетами і свідчить про неефективне управління і планування розподілів і використання”, — сказав Трухін.
Як наслідок на кінець року невикористаними залишились значні кошти наданих місцевим бюджетам субвенцій, зазначив він.
“У процесі опрацювання урядового звіту з урахуванням висновків Рахункової палати комітетом підготовлено новий проект постанови щодо звіту #3269-д. Таким чином комітет з питань бюджету рекомендує Верховній Раді за наслідком розгляду звіту прийняти проект постанови #3269-д. Прошу підтримати рішення комітету”, — додав нардеп.
Нагадаємо, за висновками Рахункової палати, видатки загального фонду державного бюджету у січні—березні 2020 року менші запланованих на 28,3 млрд грн або 11%, а недонадходження бюджету становили 45 млрд грн — 14%.