Так, зокрема, у квітні "Укргентех" підписало 4 контракти на суму 2,4 тис. грн, у травні – 10 контрактів на суму 40,2 тис. грн, у червні – 14 контрактів на суму 14,2 млн грн, у липні – 17 контрактів на суму 3,6 млн грн, у серпні – 3 контракти на суму 45,3 тис. грн, у вересні – 5 контрактів на суму 30,5 тис. грн.
Найгрошовитіші контракти із "Укргентех" підписали: ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України" (1 контракт на 5,3 млн грн), ДУ "Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України" (3 контракти на 3 млн грн) та ДУ "Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України" (4 контракти на 2,4 млн грн).
Нагадаємо, ПЛР-тести українського виробника “Укргентех”, які масово були закуплені й Офісом Президента (мінімум на 36 млн грн) виявилися непридатними до використання.
Про це, зокрема, йшлося у листі ЦГЗ МОЗу. “Заявлені виробником значення чутливості і специфічності даної тест-системи не підтверджені верифікаційними дослідженнями в практичних лабораторіях. З огляду на результати верифікації, використання такої тест-системи не може здійснюватися в установах охорони здоров’я для етіологічної діагностики COVID-19”, - було сказано в документі, який був переданий, в тому числі, і головному санітарному лікарю Віктору Ляшку.
Після скандалу тести “Укргентеху” досліджували повторно, але вони показали чутливість на рівні всього в 20%.
Також нагадаємо, за фактом купівлі тестів від “Укргентеху” на Херсонщині СБУ відкрило кримінальне провадження.