Деталі
На зустрічі також обговорювались результати саміту НАТО, відповідь на навчання ZAPAD 2021, енергетика та кібербезпека. Питанню Білорусі приділено багато уваги. Литовський лідер наголосив на необхідності негайного вирішення проблеми зміцнення східного кордону ЄС шляхом ефективного запобігання незаконним міграційним потокам з Білорусі.
“Ми не дозволимо білоруському режиму використовувати мігрантів як політичну зброю”, — сказав він.
Президенти Литви та Польщі обговорили відносини з країнами Східного партнерства, звернувши особливу увагу на європейські інтеграційні прагнення України. Вони погодились з необхідністю підтримати українців на цьому шляху та запропонувати чітку європейську перспективу.
Білоруські мігранти в Литві
Як повідомили УНН у Держприкордонслужбі, незважаючи на заяви лідерів ЄС про потоки мігрантів з Білорусі, на білоруських кордонах немає потоку мігрантів до Європейського Союзу.
Передумовою до розвороту дротяного паркану на кордоні Литви стала заява президента Гітанаса Науседи. Він зазначив, що білоруський режим використовує міграцію своїх жителів для того, щоб чинити тиск на Литву і на Євросоюз. За його словами, зараз кількість мігрантів з Білорусі до Литви перевищила тисячу осіб, і країна зараз стикається з міграційною кризою.
В результаті, Литва оголосила надзвичайну ситуацію через збільшення міграційних потоків з Білорусі.
Також зазначалося, що Білорусь неохоче йде на співпрацю з литовськими прикордонниками, які звертаються за допомогою в розслідуванні випадків проникнення нелегальних мігрантів на територію Литви через кордон.
Зважаючи на різке збільшення кількості нелегально в'їжджаючих шукачів притулку, Литва розпочала будівництво 30-кілометрової дротяної огорожі на кордоні з Білоруссю. Повне розширення своїх прикордонних укріплень коштуватиме Литві 42 млн євро.