“На мій погляд, існує великий простір для забезпечення прогресу в сфері нашої реакції на події в Білорусі. Я хотів би спонукати європейські країни, перш за все Францію, до того, щоб вони виступили в ролі посередників у справі встановлення діалогу між офіційним Мінськом і громадянським суспільством, причому щоб в цьому діалозі брала участь б і Росія”, — сказав Науседа. “Ми вже доклали до цього зусиль, але хотіли б, щоб до нас приєдналися й інші країни”, — додав він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лукашенко запропонував Макрону своє посередництво в діалозі з “жовтими жилетами”
“Зрозуміло, мені можуть заперечити, що президент (Білорусі Олександр) Лукашенко не готовий до встановлення такого діалогу. Проте не слід забувати, що час йде і ситуація може в будь-який момент змінитися”, — сказав президент Литви. “Але в очікуванні цього нам необхідно, щоб Євросоюз розробив і застосував політику санкцій”, — додав він.
Науседа визнав при цьому, що на недавньому, присвяченому Білорусі саміті ЄС “не вдалося досягти згоди”. “Сподіваюся, що дане питання буде належним чином вирішене на наступному саміті. Тому що нам слід продемонструвати свою солідарність, уникнувши того, щоб образ ЄС померк”, — сказав литовський президент.
Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що лідер Білорусі Олександр Лукашенко повинен піти у відставку. На що Лукашенко відповів президенту Франції порадою “поменше дивитися по сторонах” і зайнятися внутрішніми справами власної країни.
Нагадаємо, під час недільних протестів у Білорусі силовиками було затримано щонайменше 340 осіб.