“Я вже говорила, що в одному випадку поїду (до Москви) абсолютно точно: якщо буде ратифікований наш прикордонний договір, — цитує фрагмент інтерв’ю ввечері в п’ятницю портал Delfi. — В такому разі я напевно захотіла б поїхати і подякувати”.
Вона закликала контактувати з Росією навіть в умовах санкцій. “Говорячи про зовнішню політику, я вже неодноразово відзначала, що потрібно розмовляти, навіть якщо ми ні про що не домовимося, — сказала вона. — Так, нам набагато приємніше розмовляти з тими людьми, з якими ми перебуваємо в єдиному просторі цінностей і поділяємо єдині цілі, але сутність дипломатії полягає в розмові з усіма. По-моєму, це вкрай важливо і необхідно”.
Довідка: лінія естонсько-російського держкордону була узгоджена в 2005 році після майже 11 років переговорів. Тоді ж був підписаний прикордонний договір, але після його внесення на ратифікацію до естонського парламенту депутати включили в преамбулу згадку Тартуського договору 1920 року в такому контексті, який зберігав потенційні територіальні претензії до Росії (як вважають в РФ — ред.). У цих умовах Москва відкликала свій підпис, а процес залишився юридично незавершеним.
Переговори поновилися в кінці 2012 року. В даний час прикордонний договір, підписаний в лютому 2014 року главами МЗС Естонії і РФ, представлений до ратифікації в парламенти обох країн.
Нагадуємо, в Естонії збільшать військову присутність британських танків.