За словами Марін, зараз колективному Заходу “треба бути готовим до різних сценаріїв розвитку подій” навколо України.
Цитата
“Європа не може погодитися з уявленнями Росії про її сфери впливу”, — підкреслила вона. І додала: “Нам треба ясно дати зрозуміти, що якщо Росія продовжить діяти агресивно щодо України, то це матиме наслідки”.
Додамо
Також Марін вказала, що Вашингтон раніше декларував намір не спілкуватися з Росією поодинці, а лише разом із партнерами, і такої ж думки дотримуються у Брюсселі.
“На Росії лежить велика відповідальність за те, щоб ситуація не ставала гіршою”, — констатувала Марін.
Щодо вступу Фінляндії до НАТО, то, за словами Марін, Гельсінкі самостійно відповідає за свою політику, і є “можливості вибору”, включаючи і приєднання до НАТО. “Зараз ми не обговорюємо цей варіант, але опція на майбутнє існує”, — підсумувала вона.
Контекст
Українська влада і західні партнери останнім часом звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеки нового російського вторгнення і посилення російської дезінформації.
Головна вимога Путіна полягає в гарантіях від США і їх союзників, що НАТО не буде розширюватися далі на схід і не розгорне там системи озброєння, які Росія вважає загрозою.
На тлі цього президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден 7 грудня провели двосторонні переговори через відеозв'язок, які тривали дві години.
Як заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван на брифінгу за підсумками переговорів Путіна і Байдена, Джо Байден не пішов на поступки Володимиру Путіну щодо гарантій не дозволити Україні вступити в НАТО.