Деталі
“Дії Facebook... були настільки ж зарозумілими, як і такими, що розчаровують. Вони тільки підтверджують побоювання, які все більша кількість країн висловлює з приводу поведінки великих технологічних компаній, які вважають себе більш значущими, ніж уряди, і впевнених в тому, що правил для них не існує. Вони можуть змінити світ, але це не означає, що вони керують світом”, — вказав Моррісон.
Прем’єр зазначив, що влада Австралії не дозволить цифровим корпораціям тиснути на парламент країни в той час, коли його депутати розглядають кодекс поведінки гравців медіаринку, і закликав платформу до конструктивної роботи з австралійським урядом.
Контекст
Влітку 2020 року уряд Австралії заявив про необхідність прийняти новий кодекс поведінки, обов’язковий для всіх гравців національного медіаринку. На думку влади, цифрові платформи Google і Facebook стали “неминучими торговими партнерами для австралійських новинних ресурсів і медіакомпаній”, що забезпечило їм конкурентну перевагу і призвело до дисбалансу на ринку медіапослуг. Для його усунення було розроблено обов’язковий кодекс, який регулює комерційні відносини між цифровими платформами і ЗМІ.
Комітет з економічного законодавства Сенату Австралії 12 лютого передав проект документу до федерального парламенту країни, рекомендувавши прийняти його без змін. Пізніше головний казначей країни Джош Фрайденберг повідомив, що уряд погодився внести деякі технічні поправки після переговорів з главами двох цифрових гігантів, однак 18 лютого адміністрація Facebook прийняла рішення про видалення всіх публікацій на сторінках австралійських ЗМІ. Також для користувачів в Австралії була відключена можливість публікації, перегляду та розповсюдження місцевих і міжнародних новин.
Сторінки десятків урядових і громадських організацій Австралії також виявилися зачеплені обмеженнями, введеними Facebook в четвер. У число постраждалих потрапили деякі регіональні міністерства і відомства, державне метеобюро, національний профспілковий рух, а також ряд соціальних, правозахисних та благодійних організацій. Пізніше соціальна мережа визнала, що ці дії були продиктовані “дуже широким” розумінням того, що є новинами, і зняла обмеження зі сторінок, що не мають відношення до ЗМІ.