“Ми вкрай стурбовані повідомленнями про те, що Google розробляє новий пошуковий додаток зі цензурою для китайського ринку. Проект під назвою Dragonfly буде означати, що Google поступився правами людини”, — вказали автори послання. У зв’язку зі цим вони закликали корпорацію “підтвердити зобов’язання компанії від 2010 року не надавати пошукові сервіси у Китаї, що піддаються цензурі” і “розкрити свою позицію стосовно цензури у Китаї і які кроки Google приймає для протидії порушенню прав людини, пов’язаних із проектом Dragonfly” та іншими мобільними додатками.
Організації також піддали Google критиці через те, що вона відмовилася коментувати свої плани і роз’яснити ставлення до цензурування в пошукових машинах.
Як раніше інформував УНН, 17 серпня кілька сотень співробітників Google підписали петицію, в якій виступили проти планів компанії по запуску Dragonfly в Китаї, зазначивши, що такі плани не обговорювалися з рядовими співробітниками. Автори петиції висловили побоювання, що створення пошуковика з цензурою може порушувати усталені норми в компанії, яка завжди підкреслювала свою відданість свободі слова.
Нагадаємо, на початку серпня видання The Intercept повідомило, що Google з весни 2017 року працює над проектом пошукової інтернет-системи із вбудованою цензурою ряду сайтів Dragonfly. Він полягає в створенні програми на платформі Android, яка буде автоматично прибирати із пошуку інформацію, що заблокована діючою в КНР системою фільтрації інтернет-контенту “Золотий щит”. Попередня версія додатка, за даними видання, вже була показана китайській владі. Очікується, що пошуковик буде запущений протягом 6-9 місяців після остаточного схвалення урядом КНР.
Слід зазначили, що Китай має найбільшу кількість інтернет-користувачів, він має також найжорсткіше регулювання інтернет-сфери серед 65 країн, які перевіряла американська організація Freedom House. Такі з найпопулярніших у світі сервісів, як-то Google, Facebook і Twitter, є заблокованими у Китаї. Влада Китаю обґрунтовує свою політику захистом. З 2003 року в Китаї діє система “Золотий щит”, яка фільтрує доступ користувачів до різних сайтів і інтернет-послуг. Блокуванням зазвичай підлягають сторінки із матеріалами антидержавної спрямованості. Крім цього, обмежується доступ до непідконтрольних уряду КНР соціальних мереж, а також контенту, пов’язаного з азартними іграми.
Сайти, розташовані в самому Китаї, проходять реєстрацію в Міністерстві промисловості та інформаційних технологій, що дозволяє виявити автора незаконного вмісту.