“Ми приймаємо до відома домовленість, про яку оголосили вчора президент Ердоган і Путін, в тому, що стосується створення демілітаризованої зони в регіоні Ідліб”, — сказав дипломат у вівторок, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації в арабській республіці. “Закликаємо при цьому Туреччину і Росію уточнити певні параметри, такі як доля і пересування терористичних груп, які були позначені як такі Радою Безпеки ООН”, — додав він.
За словами Делатра, “щоб уникнути ескалації в Ідлібі тим більше необхідно, що це політичне рішення шляхом переговорів, авторитетне і прийнятне для всіх”. “Сьогодні дійсно до нього можна вже буквально рукою подати”, — зазначив він, висловивши впевненість, що цей процес повинен вестися за посередництвом ООН.
Постпред Франції також вважає, що зустрічі спецпосланця генерального секретаря ООН по Сирії Стаффана де Містури з дипломатами чотирьох західних і трьох арабських країн (так званої “малою групою” по сирійському питанню) “повинні сприяти створенню в найближчим часом (сирійського) конституційного комітету, що стане першою віхою на шляху політичного процесу, який був затверджений міжнародною спільнотою, в тому числі і Радою Безпеки за допомогою резолюції 2254”.
“Невелика група, яка в п’ятницю зустрілася зі спецпосланцем, висловила повну підтримку на адресу цих зусиль”, — продовжив він, звернувши увагу, що “гаранти Астани (Росія, Іран і Туреччина) сформулювали застереження у зв’язку зі складом конституційного комітету, заснованого спецпосланцем, незважаючи на мандат, яким він був наділений в силу заключного рішення конгресу в Сочі 31 січня”.
Як повідомляв УНН, Ізраїль прокоментував авіакатастрофу російського Іл-20 в Сирії.