Деталі
“Упевнений, що і Росія, і Німеччина здатні визначати свою енергетичну політику суверенно, без втручання і порад ззовні, ґрунтуючись на багаторічному, більш ніж 50-річному досвіді ефективного і взаємовигідного співробітництва”, — сказав він, закликавши до чесної конкуренції на основі правил міжнародної торгівлі та укладених договорів без використання санкцій і “інших незаконних інструментів”.
“Він (трубопровід) відповідає інтересам німецьких, європейських споживачів, сприяє диверсифікації поставок газу, веде до досягнення поставлених ЄС кліматичних цілей”, — сказав дипломат. “Спроби перешкоджати реалізації проекту ми вважаємо нелегітимними проявами недобросовісної конкуренції”, — зазначив він. Нечаєв нагадав, що жодна зі сторін, які намагаються торпедувати проект, не відмовляється при цьому від енергетичної співпраці з Росією. “Чомусь вважається, що Німеччина під надуманим приводом повинна зробити якісь кроки проти нього. Це не зовсім чесно”, — заявив він.
“Ми відкриті до діалогу і співпраці на основі взаємної поваги, рівноправ’я і з урахуванням інтересів одне одного”, — додав російський посол.
Контекст
Протягом останніх тижнів активно циркулює інформація про старт переговорів між Вашингтоном і Берліном про зняття американських санкцій.
Сьогодні, за даними ЗМІ, адміністрація США на чолі з президентом Джо Байденом почала переговори з керівництвом Німеччини з метою визначити майбутнє проекту “Північний потік-2”.
Раніше газета Financial Times повідомила, що ФРН розраховує переконати США відмовитися від санкцій проти “Північного потоку-2”. Зокрема, німецькі політики розглядають можливість застосування механізму, який дозволить Німеччини самостійно перекрити “Північний потік-2”, якщо Росія, наприклад, чинитиме тиск на Україну і довільно скоротить поставки через її газотранспортну систему.
Як стало відомо нещодавно переговори почнуться після того, як будуть зайняті і затверджені важливі пости в американських міністерствах. Проте обидві сторони сигналізували про готовність до компромісів. Основною темою на переговорах — стане Україна.