Міністри, зокрема, мають намір узгодити так звану ініціативу “4 по 30”, яка має забезпечити альянсу наявність другого ешелону, готового протягом 30 днів змінити у зоні бойових дій Сили реагування НАТО, якщо вони коли-небудь будуть задіяні в бойовій операції.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Столтенберг не підтримує позицію Італії щодо перегляду санкцій проти РФ
“Ми затвердимо ініціативу готовності НАТО „4 по 30“. До 2020 року у нас буде 30 батальйонів, 30 ескадрилій та 30 військових кораблів, які будуть перебувати у готовності до розгортання протягом 30 днів або швидше”, — заявив Столтенберг.
“Мова не йде про формування нових сил, а про збільшення рівня готовності вже існуючих. Нам потрібно формувати нову культуру військової готовності, щоб мати можливість реагування на кризи”, — підкреслив генсек НАТО.
Ці сили будуть виконувати функції “другого ешелону”, який покликаний посилити і замінити Сили швидкого реагування НАТО. Включені до складу ініціативи “4 по 30” бойові групи будуть залишатися в підпорядкуванні держав альянсу, проте на ротаційній основі знаходитимуться в готовності до розгортання в разі задіяння сил НАТО у військовому конфлікті.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Представник НАТО заявив, що Росія порушує військову рівновагу в регіоні Чорного моря
Відповідаючи на питання про рівень участі в цьому проекті окремих членів НАТО, Столтенберг зазначив, що обсяги і суть сил і засобів будуть залежати від можливостей кожної країни альянсу, проте Брюссель виходить з того, що всі держави НАТО візьмуть у ньому участь.
Очікується, що старт цій ініціативі дадуть учасники Брюссельського саміту НАТО.
“Я очікую, що міністри ухвалять рішення посилити нашу командну структуру, розширивши її персонал на більш ніж 1200 чоловік. Я також очікую, що ми приймемо рішення, що нове морське командування по Атлантиці розміститься в Норфолку в США, а нове командування з логістики — в Ульмі в Німеччині”, — сказав генсек.
Нагадаємо, під час короткого офіційного візиту до Вашингтона канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що часи, коли Німеччина і Європа могли повністю покладатися на всесильного партнера (США) пройшли. ЄС та ФРН повинні брати на себе більше відповідальності.