Так, за словами О.Юрченко, із боку АСУ уже пророблено великий об’єм роботи у цьому напрямку.
“Ситуація дійсно критична і з цим погоджуються всі. Тим паче у нас у цьому році, якщо не помиляюся, більше 10 підприємств маленьких загорілося, а деякі не дуже маленькі. І це страшенні витрати по грошах. В принципі, Держпродспоживслужба не сидить із складеними руками і ми, як асоціація із ними у цьому напрямі співпрацюємо. І на теперішній момент аби цю ситуацію можна було попередити, робиться дві важливі речі: вносяться зміни до інструкції з профілактики і боротьби із АЧС, друге — розробляється законопроект про забезпечення біологічної безпеки і збереження тваринництва Україні. Паралельно міністерство із Держпродспоживслужбою працює над тим, аби закладалися гроші у бюджет щодо захворювань. Адже компенсація — це один із інструментів того, аби люди не боялися і цих свиней не розвозили з тих зон, де дуже велика загроза що у них потенційно інфіковане поголів’я. Сподіваюсь, що в наступному рої принаймні динаміка не буде такою критичною”, — сказала вона.
Нагадаємо, більше 26 тис. свиней знищили цього року в Україні через АЧС.
Також нагадаємо, за словами С.Тригубенка, профільні відомства лишили фермерів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС.
“Ринок вже рік б’є на сполох. Вимагають одного — посилення контролю! Для цього Держпродспоживслужба, щонайменше, повинна почати виконувати свої прямі обов’язки.
Я не можу зрозуміти, як таке можливо у 21 столітті: економіка, експортний потенціал цілої країни нищаться бездіяльністю і нікому до цього немає діла... Усі профільні відомства та міністерства відмовчуються, лишаючи і фермерів, і бізнес, і споживачів сам на сам з катастрофічними наслідками АЧС”, — зазначив він.