“Цю мету допомогла б виконати миротворча місія, яка б утворила необхідне безпекове середовище, аби сприяти проведенню вільних і чесних виборів на сході України”, — сказав президент.
Такі відповіді президент надав у інтерв’ю німецькому виданню Focus, поділившись очікуваннями щодо зустрічі з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель (Angela Merkel) та президентом Франції Еммануелем Макроном, яка відбудеться 10 травня у Аахені.
Порошенко сподівається на тісне співробітництво Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки у питанні запровадження миротворчої місії ООН на окупованій частині Донецької та Луганської областей.
Він наголосив, що Україна не вимагає від Росії “нічого неправильного”.
“Поверніться до цивілізованого діалогу і відведіть свої війська”, — підкреслив Порошенко.
При цьому на запитання видання, чи очікуються нові пропозиції від президента Росії після його переобрання на посаду задля врегулювання ситуації на Донбасі, президент сказав: “Якщо Путін постійно обіцяє речі, яких не виконує, навіщо чекати на нову пропозицію?”.
Глава держави також висловив упевненість у здатності України до розвитку в мирних умовах.
“Ми чудово можемо розвивати свою країну, якби не війна. Ми втратили 25 відсотків власного промислового потенціалу на Донбасі. 6 відсотків нашого ВВП витрачаємо на військово-оборонну сферу. З боку Росії на нас поширено повне ембарго. Частка РФ в українському експорті скоротилась з 33 до 9 відсотків, тепер вона складається лише з транзиту газу і продукції енергетичного комплексу”, — зауважив Порошенко.
Раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і ВПО України Юрій Гримчак повідомив, що вже є заяви США і Франції, а також Німеччини про те, що вони готові фінансувати миротворчу місію на Донбасі.