Так, зокрема, Президенту пропонують залучити спеціалістів для поновлення ядерного статусу країни, а також відновити балістичні ракети, здатні нести ядерні боєголовки (“Скальпель”, "Воєвода“) на підприємстві “Южмаш”.
Крім того, пропонується виділити фінансування на створення усіх умов для виробництва, зберігання та модифікації ядерної зброї.
Петиція була створена 20 грудня і має 37 з 25 тис. необхідних голосів. Збір підписів триватиме ще 88 днів.
Зазначимо, станом на 1991 рік, Україна мала третій за розміром ядерний арсенал світу.
Зважаючи на зобов’язання України ліквідувати всю ядерну зброю на її території, 5 грудня 1994 року між Україною, Російською Федерацією, Великою Британією та Сполученими Штатами Америки було підписано так званий Будапештський меморандум, за яким раніше перераховані держави-учасниці мали поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від будь-яких проявів агресії щодо України, в тому числі і від економічного тиску.
Держава добровільно втратила ядерний статус 2 червня 1996 року.
Нагадаємо, 27 листопада 2018 року Міністерство закордонних справ України, на підставі Будапештського меморандуму, звернулося до країн, які його підписали з вимогою проведення термінових консультацій для повного дотримання зобов’язань та негайного припинення агресії РФ проти України.
Як повідомляв УНН, Президент України Петро Порошенко у 2014 році заявив, що Україна не збирається відновлювати статус ядерної держави.