Згідно даних “Prozorro”, в квітні поточного року Міністерство оборони України оголосило та провело тендер на закупівлю авіаційного дизельного палива в обсязі понад 20 тис. тонн.
Перемогу у всіх 4-х лотах закупівлі отримала компанія “Газтрейд”, що входить в групу трейдера “Трейд Коммодити”.
При цьому, якщо орієнтовна ціна закупівлі, на момент оголошення тендеру становила 472 500 000 грн, то підсумкова ціна контракту з переможцем склала 397 967 199 грн.
Таким чином загальна економія бюджетних коштів на зазначеній процедурі перевищила 74,5 млн грн.
Найближчим конкурентом “Газтрейд” під час тендеру стала компанія “ОККО Контракт”, однак, її цінові пропозиції виявилися вищими за переможні.
Далі, на стадії, коли цінові пропозиції учасників були розкриті (10 травня 2017 року), але договір з переможцем ще був не підписаний, ОККО (13 травня 2017 року) подало скаргу до Антимонопольного комітету України.
“Такий крок фактично заблокував можливість Міноборони підписати контракт з „Газтрейд“ і почати відвантаження потрібного армії палива”, — зазначає видання.
У своїй скарзі ОККО вказало, що “вважає” паливо, запропоноване переможцем тендеру таким, яке “не підходить до реактивних двигунів”.
Однак, як зазначає видання, така мотивація скарги виглядає дуже дивно, враховуючи той факт, що Замовник ретельно перевіряє всіх учаників закупівлі на відповідність того чи іншого палива вимогам держстандартів якості і потребам Міноборони ще на етапі подачі заявок.
“АМКУ в скарзі ОККО передбачувано відмовив. У своєму рішенні Комітет зафіксував, що МО надало АМКУ документи, які підтверджують якісні характеристики авіаційного палива „Газтрейд“, а також той факт, що одне підходить для газотурбінних двигунів Джет А-1. Більш того, авіаційне паливо переможця раніше вже неодноразово поставлялося на потреби оборонного відомства без будь-яких нарікань або проблем.
Таким чином, через неконкурентного поведінки ОККО, Міноборони було змушене близько 20 днів залишатися без можливості забезпечувати армію необхідним авіаційним ДП”, — резюмувало видання.
Як повідомляв УНН, на закупівлі арктичного палива у “Трейд Коммодіті” Міноборони заощадить більше 65 млн грн.