“Що стосується України, то ми зосередилися на кількох речах. По-перше, це країна з глибокою історією корупції, і наша місія, місія посла, поставленого там, місія пана (Курта) Волкера була дуже конкретна, вона полягала в тому, щоб впровадити набір інструментів, щоб нове керівництво, Президент (Володимир) Зеленський і його команда, змогли добитися того, до чого вони прямували в ході своєї кампанії — зниження ризику корупції”, — заявив Помпео.
Він також піддав критиці колишнього президента США Барака Обаму.
“Росіяни захопили Крим, коли президент Обама перебував при владі, і перебралися на південний схід України, в район під назвою Донбас, коли президент Обама перебував при владі. Потім президент Обама відмовився надати їм інструменти, системи озброєння, необхідні для збереження їхньої країни”, — сказав Держсекретар США.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа про імпічмент: Йованович розповіла, що її просили розхвалювати президента Трампа
“Президент Трамп послідовно — не раз, не два рази, а тричі — надавав українському народу і керівництву України ці системи озброєнь. Ми надали їм технічну допомогу, яку попередня адміністрація відмовилася надати. Ми енергійно допомагаємо українському народу і, колективно, в Державному департаменті зосереджені, як лазер, на наданні Президенту (Зеленському) допомоги — на тому, як ми можемо створити таку Україну, яка виглядала б західно, яка збереже демократію, і свободу, як в Україні, так і в Європі, а також забезпечить захист американців”, — резюмував Помпео свою відповідь стосовно України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Йованович заявила, що Луценку не подобались заклики щодо очищення ГПУ з боку посольства США
Нагадаємо, вчора в США оприлюднили першу стенограму свідчень у справі про імпічмент.
Україно-американські відносини виявилися в центрі уваги ЗМІ після того, як в Вашингтоні розпочався великий скандал через твердження неназваного співробітника американської розвідки про надання Трампом під час телефонної розмови тиску на президента України Володимира Зеленського з метою спонукати Київ допомогти главі вашингтонської адміністрації переобратися на другий термін в 2020 році.
Пізніше Білий дім оприлюднив стенограму липневої бесіди лідерів США і України.
Минулого тижня члени Палати представників Конгресу від Демократичної партії поширили текст резолюції, яка санкціонує продовження розгляду з метою імпічменту президента Дональда Трампа.
У резолюції підтверджується, що розслідування будуть продовжувати вести шість комітетів: з розвідки, фінансових послуг, закордонних справ, нагляду і реформи, про доходи та витрати, а також юридичний комітет.
У Білому домі вважають, що резолюція не змінює нелегітимної суті самого процесу імпічменту.