Деталі
“Якихось особливих подій не було, була лише одна — концентрація злиття Офісу Президента, Верховної Ради та Кабміну в єдиний Офіс Президента. Але це не призвело до покращення соціально-економічної ситуації в країні. Це — головна подія”, — розповів Небоженко.
На думку Фесенка, подій було багато, проте визначальних, які вплинули на хід політичного процесу, протягом року декілька.
“Але визначальними подіями я вважаю ті, що вплинули на хід політичного процесу протягом року. Санкції проти Медведчука (народного депутата від "Опозиційної платформи — За життя" Віктора Медведчука — ред.) та каналів. І взагалі санкції, я б сказав, — винахід року з боку президентської команди, і, як виявилося, достатньо потужна зброя. Ефект зараз набагато менший, ніж був спочатку, але, тим не менше, цієї зброї побоюються”, — розповів Фесенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РНБО вирішила застосувати санкції проти Медведчука та його дружини
За його словами, друга подія, яка визначила логіку політичного процесу як мінімум у другій половині року і буде визначати в наступному році, — це закон про олігархів.
“Ця подія спричинила третю подію, точніше тенденцію — протистояння між найбагатшим олігархом країни Рінатом Ахметовим та Володимиром Зеленським. Це тенденція останніх місяців, починаючи з вересня, але це теж дуже потужно впливає на інформаційно-політичний процес в країні”, — сказав політолог.
Фесенко зазначив, що з цими подіями, про які він розповів, пов’язані найбільш гучні кадрові рішення, які були ухвалені в цьому році.
“Думаю, що плани про відставку уряду в цілому та заміна Прем’єр-міністра були, але, в силу різних причин, їх не вдалося реалізувати. Замість цього відбулася суттєва реконструкція уряду. Він оновився приблизно на половину. Щодо зовнішньополітичних подій, то, на мій погляд, цей рік був вдалий для української дипломатії. Головними подіями я вважаю візит Зеленського до США і саміт “Кримської платформи”, — розповів Фесенко.
Директор “Інституту глобальних стратегій”, політолог Вадим Карасьов вважає, що головні політичні події року, що минає — це COVID-19, відставка Дмитра Разумкова з посади голови ВР та підписання Хартії про стратегічне партнерство між США та Україною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна та США підписали нову Хартію стратегічного партнерства
Окрім того, Карасьов також згадав про антиолігархічний закон.
“Подія року — це ще два ключові законопроекти. Закон про олігархів. Наслідки ми вже бачимо, внутрішньоелітні війни у країні, що не сприяє посиленню країни. Другий закон дуже неоднозначний і з негативним прогнозом — це закон № 5600. Це фіскалізація”, — сказав Карасьов.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рада ухвалила ресурсний законопроект
Доповнення
5 листопада Президент України Володимир Зеленський невідкладно підписав ухвалений Верховною Радою антиолігархічний закон.
Верховна Рада схвалила законопроект щодо олігархів 23 вересня. Під крики “Геть диктатуру!” ВР відхилила більшість правок нардепів до законопроекту про олігархів. Потім, 3 листопада, його трохи підправили — також рішенням ВР.
Міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що РНБО може почати визначати перших олігархів у другій половині травня.