"Виходити з ПАРЄ ні в якому разі не можна, навпаки, це гарний майданчик для того, щоб віч-на-віч з Росією говорити з тих чи інших питань. Вихід з таких структур - це не вирішення проблеми. Якщо ми виходимо з ПАРЄ, ми не використовуємо цей майданчик. Ми робимо крок назад", - підкреслив політолог.
За його словами, участь у засіданнях ПАРЄ дає Україні можливість доносити позицію України до міжнародної спільноти. Крім того, це безліч міжпарламентських зв'язків, участь в різних програмах і проектах Ради Європи, залучення моніторингових місій на українську територію і так далі.
При цьому він уточнив, що демарш української делегації в ПАРЄ був цілком виправданий і припустимо, тим не менш, повне призупинення членства принесе тільки шкоду позиціям України в ПАРЄ.
Також політолог наголосив, що безсанкційне повернення РФ в ПАРЄ стало можливим через посилення російських позицій у Раді Європи у той час, коли Україна послабила свої позиції через виборні баталії у внутрішній політиці. На його думку, частина української делегації в ПАРЄ досі представляє інтереси п'ятого президента Петра Порошенка і, зокрема, саботувала призначення нового міністра закордонних справ.
Нагадаємо, 26 червня, ПАРЄ повернула повноваження делегації РФ в повному обсязі.
Делегація України в ПАРЄ заявила, що залишає асамблею після рішення про підтвердження повноважень делегації РФ.