Цитата
«Я думаю, що причина полягає в тому, щоб ключові наші партнери, які реально визначали на скільки далеко НАТО може у Вільнюсі зайти - вони побоюються швидкості. Тобто вони абсолютно погоджуються з тим, що Україна «приїде» в пункт призначення і буде членом НАТО, немає жодних сумнівів тепер у цьому. Але у них є страх, що якщо занадто швидко їхати, то можна потрапити в аварію, а вони цього хочуть уникнути, вони хочуть безпечно дістатися цієї точки», - розповів Кулеба.
Кулеба також прокоментував, те, що в НАТО була опція «паска безпеки», тобто зробити для України політичне запрошення, яке не створює ніяких зобов'язань.
«Ми дуже різні аргументи наводили, і дискусія ж тривала місяці. Я вам хочу сказати, що станом на неділю, тобто за 48 годин до початку саміту в тексті комюніке взагалі не мало бути жодного згадування запрошення для України. За 48 годин завдяки дуже інтенсивному та прагматичному, аргументованому спілкуванню з партнерами нам вдалося, насамперед США та Німеччину, посунути й вони погодилися, що слово запрошення може бути в тексті, чи має бути в тексті. Але зрештою воно з'явилося там лише в тому формулюванні, яке ми бачимо» - сказав Кулеба.
Доповнення
Лідери країн НАТО на Вільнюському саміті у вівторок, 11 липня оприлюднили підсумкове комюніке, у якому йдеться, що майбутнє України в НАТО, і вона отримає запрошення до вступу, коли всі країни-члени з цим погодяться, а також будуть виконані відповідні умови.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кулеба про саміт у Вільнюсі: "Ми подолали психологічний бар'єр, Україну бачать членом НАТО"