Цитата
“На минулій зустрічі у політичній підгрупі обговорювалось календарне перенесення плану спільних кроків на подальші терміни. Тому що, вочевидь, 31-го (березня — ред.) все це виконати неможливо”, — сказав Арестович.
Деталі
Зі слів спікера української делегації, під час зустрічі у ТКГ обговорювали лише питання перенесення, а “про конкретні (терміни - ред.) поки не йшлось”.
“Ми готові у будь-який час просуватись, за умов, якщо вони виконають наш план, виконають безпекову частину. Тоді можна буде казати про вибори. Дату виборів призначити не складно — складно провести демілітаризацію, яка є першим пунктом і Мінських угод, і Плану спільних кроків”, — додав Арестович.
Контекст
Глава делегації України в ТКГ, перший президент України Леонід Кравчук минулого року повідомив, що Київ підготував “План спільних кроків” з пропозицією повного припинення конфлікту і демілітаризації окремих районів Донецької та Луганської областей на початку 2021 року, щоб створити умови для проведення там місцевих виборів 31 березня 2021 року.
Українська делегація пізніше оголосила основні 5 пунктів “Плану дій”. Вони включають:
▪️ виведення іноземних військ, незаконних збройних формувань та найманців з території України на початку 2021 року;
▪️ скасування владою Російської Федерації низки рішень і документів, які є прямим втручанням у життя ОРДЛО, наприклад, про спрощений порядок надання жителям цих територій російського громадянства;
▪️ відновлення контролю над відповідною ділянкою російсько-українського державного кордону за допомогою СММ ОБСЄ;
▪️ збільшення чисельності місії СММ ОБСЄ у чотири рази (на 1500 осіб);
▪️ лише за виконання цих умов — підготовка та проведення на території ОРДЛО виборів (за допомогою ОБСЄ).
Обговорення запропонованого Україною плану почалось у листопаді минулого року.
Однак, на сьогодні дискусії все ще продовжуються, і поки не виконано жодний пункт.