“Рішення про його будівництво в 2012 році ухвалювалося спільно з європейськими споживачами, в проекті беруть участь п’ять іноземних компаній — Engie, OMV, Shell, Uniper і Wintershall. Тому є розуміння, що ми всі несемо солідарну відповідальність за його якнайшвидшу реалізацію. І ми відчуваємо потужну підтримку європейських партнерів”, — сказав Новак.
“Російській Федерації газопровід дозволить оптимізувати поставки газу, а країнам Північної і Центральної Європи — підвищити енергобезпеку, отримуючи паливо безпосередньо з Росії, що гарантує стабільність, дуже конкурентну вартість і мінімальну кількість посередників. І всупереч безпрецедентному опору ряду країн, в першу чергу, США, газопровід буде добудований”, — додав він.
В кінці 2019 року президент США Дональд Трамп підписав закон про оборонний бюджет країни, в який було включено положення про санкції щодо “Північного потоку-2”, в тому числі проти компаній, які погодилися взяти участь в даному проекті.
Додамо, що нові санкції проти проекту газопроводу “Північний потік-2” з боку США можуть бути введені вже в лютому-березні 2020 року.