Глибина ймовірної "ковід"-кризи після виборів залежатиме від того, чи вистачатиме у лікарнях місць для всіх тих, хто потребуватиме допомоги. А йдеться переважно про людей старшого віку.
Гайдук нагадав, що КМУ ввів зараз дострокові канікули для дітей та дистанційне навчання для студентів, і це на думку лікаря, може бути певним стримуючим фактором поширення коронавірусу.
"Зараз же і дітей, і студентів вилучили із навчального процесу, а вони є супер-носіями вірусу для людей похилого віку. Якщо ті не будуть ходити до школи, то відповідно не будуть заражатися", - пояснює він.
А що до самого дня голосування, то лікар переконаний, що найголовнішу роль гратиме обачність голосуючих.
"Якщо на виборах люди не будуть заходити поступово и чекати на дистанції, тоді є ризики. Але ж, якщо люди заразяться на дільницях, то потім буде спалах. І тоді вже залежно від того, скільки місць залишиться у лікарнях, стільком лікарі і зможуть допомогти.
Якщо буде перевантажено, як це було в Італії та в Іспанії, то тоді ось так и вийде. Без сумніву ризики є наскільки вони (голосуючи) зустрінуться на дільницях з людьми, які інфіковані і перебувають у закритому приміщенні", - додав медик.
Нагадаємо, деякі лікарі прямо закликають людей похилого віку утриматися від відвідування виборчих дільниць. Кажуть, що більше 90% хворих, які знаходяться в стаціонарах, це люди як раз із групи ризику віком 60-65+.
Як відомо, місцеві вибори в Україні заплановані на 25 жовтня.
Лідерами за показниками зараження коронавірусом залишаються: Київ, Харківська, Одеська та Львівська області.
За час пандемії померли в Україні від “ковід” 5133 особи, переважно, люди старшого віку.
Найбільше летальних випадків зафіксовано у столиці (497 осіб).