Викладені ним папери схожі на якийсь план, де вказується виконання тих чи інших заходів на енергоринку галочками.
При цьому документи не мають ніякої ідентифікації, ніким не підписані і прив'язка їх до ДТЕКа, рівно як і до інших компаній - поки лише версія Лещенка.
Але колишній нардеп наполягає, що документи Ахметова, а сам він хоче переписати енергоринок "під себе", і в цих цілях пролобіював заборону Енергоатому проводити аукціони для продажу е/е за двосторонніми договорами.
На сайті ж Міненерго опублікована абсолютно протилежна інформація.
Там повідомляють, що Енергоатому дозволено продавати за двосторонніми договорами вже 5% виробленої електроенергії, що за оцінками самої компанії дозволить отримати додатково 2 млрд грн. Крім того, Міненерго минулого тижня ініціювало збільшення цієї частки ще на 10% - відповідний законопроект зареєстрований у ВР.
Заяви Лещенка в Міненерго вважають смішними і не поділяють його занепокоєння щодо "світової змови".
"По-перше, навіщо ДТЕК вести таблицю і ставити галочки про виконання "злодійських" планів в електронному вигляді, а потім їх ще й роздруковувати? Щоб Сергій (Лещенко - ред.) міг ці плани сфотографувати?
По-друге, який, на думку Лещенка, підрозділ ДТЕК займалося втіленням цього злочинницького плану, якщо всі заходи в одній таблиці? Департамент корупційної політики?" - каже радник в.о. міністра енергетики Олександр Трохимець.
Такі інсинуації він пояснює тим, що на сьогодні є група лобістів, які вважають, що теплоелектростанції повинні палити імпортований газ замість українського вугілля. Міненерго, навпаки ж, ініціювало пріоритет за українським вугіллям, так як його добувають вітчизняні шахтарі, а їх простій загрожує не тільки економічною проблемою для всієї країни, а й соціальною.
Крім того, немає ніяких гарантій того, що при переході України з вугілля на імпортований газ, він взимку не виявиться "золотим", а паралельно доведеться дотувати українські шахти, пояснює Трохимець.
"Рішення Кабміну про пріоритетне використання вітчизняного вугілля спрямоване не на збут вугілля ДТЕК. Їм і без урядового рішення є де його спалювати. Рішення було прийнято для забезпечення збуту вугілля державних шахт і забезпечення зарплатами шахтарів", - підкреслює Трохимець.
Нагадаємо, раніше Рудольф Джуліані, адвокат президента США Дональда Трампа назвав "фейком" передані в 2016 році Сергієм Лещенком матеріали нібито "чорної бухгалтерії" Партії Регіонів. Він же сам наполягає на їх автентичності.
Також нагадаємо, в травні від Лещенка вимагали пояснень щодо отримання ним чверті мільйонів гривень від компанії Eaton Vance Corp (Бостон, США).
Після торішнього програшу на виборах в ВР Лещенко, нагадаємо, став членом Наглядової ради "Укрзалізниці".