“Ми уже працюємо в посиленому режимі з 24 числа. 23-го була підготовка, і виведення додаткових бригад на чергування по цих заходах. 24 числа на стадіоні ім. Лобановського у нас було 5 бригад із розгортанням майданчиків для надання допомоги уболівальникам і гравцям обох спортивних команд”, — розповіла вона.
З її слів, міські клінічні лікарні приведені у стан підвищеної готовності за планом “Реагування лікарні на масовий керований, або спонтанний наплив постраждалих”.
“Ще у нас стоять 3 бригади на вулиці Хрещатик, на перехресті з вул. Богдана Хмельницького, з Прорізною, Городецького, для надання допомоги для гостей столиці, що відвідуватимуть фан-зону на головній вулиці нашого міста. Також додаткові бригади розміщені у місцях перебування гостей — це аеропорт „Бориспіль“ і сама траса Бориспіль, де чергує бригада. Ми зв’язуємось з „Борисполем“ і приблизно знаємо розклад прибуття гостей. Аеропорт „Жуляни“ , і КиївПасс-медпункт, який теж надає нам інформацію щодо прибуття людей. Все це ми тримаємо на контролі, додаткові бригади також стоятимуть у нас 26-го числа — у парку ім. Шевченка — туди приїжджають фанати однієї з футбольних команд, і біля палацу „Україна“, там також збереться велика кількість фанів іншого клубу. Ми там теж будемо, на підстраховці”, — зазначила Листовецька.
У Центрі зазначили, що медичне забезпечення в чаші стадіону НСК “Олімпійський” було покладено на медзаклад “Борис”.
Серед них: організація роботи бригад невідкладної медичної допомоги, медичних патрулів та двох медпунктів (для спортсменів та VIP-осіб), чергування бригади невідкладної медичної допомоги у зоні гостинності та організація амбулаторного прийому в готелі “Спорт”.
“У нас на самому стадіоні НСК „Олімпійський“ буде задіяно 25 бригад, відкрито 5 медпунктів, а також чергуватимуть бригади, які у разі необхідності госпіталізації будуть забирати людей до лікарні”, — додала вона.
Так, для сортувального майданчику та у трьох відділеннях Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва накопичений оперативний регіональний медичний резерв на 100 постраждалих. Планується також залучення 100 медичних нош для переміщення постраждалих, у разі необхідності.
Для госпіталізації постраждалих військовослужбовців та у разі масового напливу постраждалих від надзвичайної ситуації, буде залучено Центральний військовий клінічний госпіталь.
Всі мед заклади попереджені і готові — найближчі лікувальні заклади готові забезпечити необхідну кількість вільних місць для надання подальшої спеціалізованої допомоги нашим гостям, що в ній потребуватимуть“, — сказала лікар.
За її словами, у такому режимі працівники Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф працюватимуть до 27 числа включно.
“27 числа ми очікуємо, що не всі відлетять, проте, я думаю, ближче до вечора більша кількість залишить Київ, проте ми все ще працюватимемо в посиленому режимі”, — наголосила Листовецька.
Так, відповідаючи на питання щодо кількості працівників, які стежитимуть у місті за здоров’ям футбольних фанів, вона зазначила, що починаючи від завтрашнього дня в столиці чергуватимуть близько 40 бригад.
“Якщо брати лише футбол, то це — близько 40 бригад. На Співочому полі відкривається фан-зона, ми ще туди даємо бригади, бо там буде достатньо велика кількість людей. Якщо порахувати всі точки, які у нас є лише під футбол — буде 40 бригад. Це 26 і 27 числа. В кожній бригаді — водій, доктор і фельдшер — тобто всього близько 120 людей”, — відповіла вона.
За словами фельдшера, звернень до працівників “Швидкої” від іноземців поки не надходило — ні за вчорашній день, ані станом сьогоднішній на ранок.
“У нас у кожній бригаді є член команди, який розмовляє англійською мовою, і в службі „103“ у нас є фельдшери і медсестри, чергові лікарі (обов’язково) і студенти мед університетів, що володіють англійською мовою”, — сказала співрозмовниця.
Зазначимо, що підготовлені медичні працівники, що володіють іноземними мовами, залучені до чергування щодня з 24 травня в приймальних відділеннях міських клінічних лікарень № 1, 2, 6, 12, 17, 18, “Олександрівської” клінічної лікарні, лікарні швидкої медичної допомоги, а також у трьох медичних пунктах стадіону НСК “Олімпійський” у суботу, 26 травня.
Крім того, у відділі “103” Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва організовано 4 робочих місця для волонтерів-перекладачів з володінням англійською, іспанською, німецькою та італійською мовами.
“Ми не в нервозній ситуації — почуваємо себе спокійно, упевнено. Це вже не перший такий захід в країні, у Києві, на якому ми служимо”, — додала Листовецька.
Нагадаємо, фінал футбольної Ліги чемпіонів 63-го сезону (2017-2018 років) відбудеться сьогодні, 26 травня, о 21.45 за київським часом у столиці України на стадіоні НСК “Олімпійський”. У вирішальному поєдинку найпрестижнішого клубного турніру під егідою УЄФА зійдуться іспанський “Реал” і англійський “Ліверпуль”