Цитата:
“Інтерпол співпрацює як з українськими, так і з арабськими правоохоронцями цілком адекватно (...) Щодо червоної та синьої картки, які надає Інтерпол, то між ними немає прямої кореляції. Синя картка не передбачає під собою дій щодо особи. Його перевіряють, його зупиняють, його дивляться, але це не означає, що його затримають. Червона картка передбачає затримання особи з метою подальшої екстрадиції”, — підкреслив Куликов.
Додамо
Національне антикорупційне бюро звернулося до Інтерполу з тим, щоб привласнити Руслану Тарпану “червоне оповіщення”. Поки що його було оголошено у міжнародний розшук із “синьою карткою”.
“Міжнародний розшук — це остаточна та вища форма, коли всі внутрішні засоби встановлення знаходження та затримання особи використані”, — пояснює Кирило Куликов.
Також НАБУ відправили міжнародно-правове доручення щодо свого підозрюваного в ОАЕ, адже саме у цій країні Тарпан за попередньою інформацією 4 роки ховається від українського правосуддя.
Суть звинувачень
Нацбюро звинувачує Тарпана та його спільників у розкраданні 320 мільйонів гривень із бюджету України на проекті “Глибоководний випуск”. У “Слузі народу” вже говорять про необхідність якнайшвидшої екстрадиції втікача з ОАЕ до України.
Адже, окрім “Глибоководного випуску”, його компанії звинувачуються в розкраданнях мільйонів гривень на державних реставраційних підрядах в Одесі.
Нагадаємо
Колишня дружина Тарпана Оксана Шишовська, за даними правоохоронців Монако, працювала з ним в одній зв’язці. Її майно вже заарештовано у Франції, а сама вона перебуває під заставою. НАБУ, утім, поки що ексдружині обвинуваченого повідомлення про підозру ще не вручило.