Деталі
Президент Нігеру Мохаммед Базум перебуває у "доброму стані" здоров'я після взяття в полон власною президентською охороною, заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна. Вона також повідомила, що переворот в країні не був "остаточним", і що Базум розмовляв з Еммануелем Макроном, і додала, що для змовників щодо перевороту є "вихід", якщо вони прислухаються до світової спільноти.
«Здобуті важкою працею досягнення будуть захищені. Усі нігерійці, які люблять демократію і свободу, подбають про це», - написав у Твіттері в четвер Мохаммед Базум.
Його міністр закордонних справ також намагався заручитися підтримкою і закликати до діалогу, але начальник штабу армії заявив, що підтримує захоплення влади, щоб уникнути боротьби в збройних силах.
Залишається незрозумілим, хто насправді керує Нігером, оскільки хунта не оголосила свого лідера.
Державне телебачення до пізньої ночі повторювало оголошення про переворот у супроводі патріотичної музики і віршів з Корану, а звичайний обідній випуск новин не виходив в ефір.
Але в столиці Ніамеї працюють магазини і ринки, і після затримок через сильний дощ рано вранці прихильники перевороту вийшли на вулиці.
Сотні людей, які зібралися біля Національної асамблеї, тримали російські прапори, інші тримали написані від руки плакати з написами: "Геть Францію" і "Іноземні бази геть", пише видання.
Доповнення
Напередодні прихильники перевороту напали на штаб-квартиру партії поваленого президента. Вони підпалили штаб, закидавши камінням і спаливши автомобілі на вулиці. Наразі армія надала підтримку військам, які затримали Базума в середу. росія та ООН із закликають звільнити Базума.
64-річний Мохаммед Базум був обраний президентом Нігеру два роки тому і є ключовим союзником Заходу в боротьбі проти ісламістських бойовиків у Західній Африці. США і Франція, які мають військові бази в багатій на уран Нігерії, рішуче засудили переворот. Державний секретар США Ентоні Блінкен зателефонував пану Базуму, пообіцявши йому "непохитну підтримку" з боку Вашингтона.
ООН заявила, що призупинила свої гуманітарні операції в Нігері. Невідомо, чи став причиною призупинення переворот. У четвер Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступив з вимогою звільнити пана Базума "негайно і беззастережно".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Час оголосити Африку вільною від російського диктату" - Подоляк про "зернову угоду"