“Після процедури відмивання грошей, вони поступали в українські банки, перш за все в "Ощадбанк", де є найбільша сума. Після цього брокер однієї з компаній, про яку так зараз багато говорять — ICU, оформляв перевід грошей в цінні папери. Ми вивчали роль ICU і банківських працівників в оформлені і купівлі за брудні кошти цінних паперів української держави. Ще до виходу матеріалів двох ЗМІ слідство опитало працівників Нацбанку, Ощадбанку та ICU і отримало відповідь. Ще весною минулого року ми замовили перевірку ICU — в результаті цієї перевірки, то в діях брокера нема порушень чинного законодавства,” — заявив Луценко.
Він додав, що матеріали перевірки були направлені на експертизу чинного законодавства при угоді купівлі ОВДП.
“Ми чекаємо висновків експертизи — по її результатам буде прийнято рішення. Або закриття епізоду щодо відповідальності брокера ICU і банківських працівників, або пред’явлення їм підозри чи обвинувачень”, — додав Генпрокурор.
Нагадаємо, Al Jazeera розповіла про схему виведення 1,5 млрд дол. "коштів Януковича".
Було оприлюднено документ на 95 сторінок, судове рішення Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року.
Рішення суду детально описує схему, що була використана для виведення грошей з країни і в якій компанія Investment Capital Ukraine (ICU) в період з 2012 по 2014 рік виступала посередником у купівлі облігацій, деномінованих в доларах, на суму у 1,5 млрд доларів США від імені восьми кіпрських компаній. У цей період, ICU очолювала глава НБУ Валерія Гонтарева.