Захарова вирішила назвати “анекдотичним” рішення про те, що з 16 січня українська мова в країні стала обов’язковою для сфери послуг відповідно до закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. “Стежити за виконанням цього буде спеціально створений орган — Апарат уповноваженого із захисту державної мови, який може виносити не тільки попередження за невикористання державної мови, а й самостійно накладати штрафи. Справжній, хороший репресивний орган”, — сказала вона.
“Це все є насаджувана в Україні атмосфера неприйняття, страху щодо нашої країни і нашої культури. Це частина політики офіційного Києва, яка була спрямована на знищення багатомовності та унікального мультикультурного простору, що створювався на території країни не одне століття”, — вирішила повідомити Захарова.
Представник російського МЗС закликала європейські країни дати оцінку діям українського керівництва, нібито “спрямованим на забезпечення переваги української нації” і “таким, що не гарантують” права громадянам України інших національностей.
Нагадаємо, що раніше Держдума РФ вирішила скаржитися на “дискримінацію” в ПАРЄ у зв’язку з вступом 30 статті закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.
Нагадаємо, з 16 січня українська мова стає мовою обслуговування споживачів в Україні як єдина державна.
Вступає в силу стаття 30 Закону про забезпечення функціонування української мови як державної, яка закріпить остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної” ще 16 липня 2019 року вступив в силу, проте впроваджується він поступово.
Законом закріплюється положення української мови як єдиної державної (офіційної) мови в Україні. З моменту вступу в силу документ є обов’язковим для органів державної влади та громадських сфер по всій Україні.
З 16 січня супермаркети, кафе, ресторани, банки, аптеки, АЗС, спортзали, бібліотеки або інтернет-магазини повинні обслуговувати клієнтів українською мовою.
Також відзначимо, що з 16 по 18 січня на адресу Уповноваженого з захисту державної мови надійшло близько 100 скарг з обслуговування українською мовою, в основному з Києва, Львова, Харкова та Одеси. Третина скарг стосувалися сфери обслуговування споживачів.