“Я шокована таким законопроектом, і, мабуть, знаючи наших політиків, я думаю тут “заритий якийсь собака”, і, швидше за все, це якісь бізнесові інтереси. Це моє враження як українки.
По-друге – вони б краще врегулювали закони та правила ліцензування аптек, щоб вони були доступними для всіх громадян України. І якщо й закривати аптеки, то лише ті, які не є доступними для маломобільних громадян. Тому що як вони отримують ліцензію, коли вони не доступні для маломобільних громадян – у мене постає питання”, - зауважила Пчолкіна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Асоціації інвалідів-спинальників проти "аптечного законопроекту": людям потрібна доступність
Вона на голосила на тому, що проблемами конкуренції на ринку аптечних послуг треба займатися лише тоді, коли усім без винятку громадянам буде забезпечена доступність до аптечного закладу і ліків відповідно.
“Навіть якщо цей закон принесе конкуренцію і вигоду усім – це робити (його ухвалювати - ред.) зараз не на часі. Ви зробіть якісні послуги, а потім вже регулюйте їх (аптеки - ред.) кількісно. Коли почнеться боротьба за якість і виконання аптеками своїх ліцензійних умов – вони самі по собі почнуть закриватися. У нас, наприклад, у будинку відкрилася аптека – зробили абсолютно недоступний пандус, а нам сказали, що і так вже витратили багато грошей на його монтування. Як із цим боротися?” - резюмувала Пчолкіна.
Нагадаємо, у ВРУ зареєстровано законопроект №8591. Серед іншого документ передбачає, що аптеки мають розташовуватися не ближче ніж 500 метрів одна від одної. Також низка положень пропонованого законопроекту може спричинити масове скорочення кількості аптек і здорожчання ліків, попереджають експерти.