“Асамблея вважає, що різні ісламські декларації про права людини, прийняті з 1980-х років, будучи швидше релігійними, ніж правовими, не можуть примирити іслам з універсальними правами людини, особливо в тому сенсі, що вони підтримують закон шаріату, як єдиний в якості свого єдиного джерела посилань. Це включає в себе Каїрську декларацію про права людини в ісламі 1990 року, яка, хоча і не має обов’язкової юридичної сили, має символічне значення і політичне значення з точки зору політики в області прав людини в ісламі”, — говорить один з пунктів прийнятої більшістю голосів резолюції.
У зв’язку з цим Албанію, Туреччину і Азербайджан (члени ПАРЄ), а також Йорданію, Киргизію, Марокко і Палестину, що мають статус партнера ПАРЄ по демократії, закликали розглянути можливість виходу з Каїрської декларації і відмови від її підтримки в тому чи іншому вигляді. У резолюції і під час дебатів приділили увагу застосуванню законів шаріату в окремих мусульманських спільнотах Греції, зокрема у Фракії. Афіни закликають забезпечити вільний вибір муфтіїв в цих спільнотах, проте при цьому простежити, щоб вони не виконували функції правосуддя і щоб норми шаріату в цілому не застосовувалися на території країни.
Також в документі засуджується діяльність “шаріатських рад” на території Великої Британії, які “хоча і не є частиною британської судової системи, але... намагаються представити собою альтернативну форму врегулювання суперечок”, особливо в тому, що стосується шлюбів, успадкування майна і комерційних контрактів . ПАРЄ відзначає діяльність британської влади з протидії даному феномену і закликає закріпити за мусульманськими парами зобов’язання реєструвати свій шлюб в офіційних органах.
Як повідомляв УНН, у комітеті ПАРЄ схвалили доповідь щодо конфлікту в Азовському морі.