Деталі
Більшість депутатів проголосували за поправку, яка скасовує смертну кару.
Смертна кара буде замінена довічним позбавленням волі або мінімальним терміном ув’язнення на 30 років за такі злочини, як вбивство або заколот.
З 1998 року в країні не відбулося жодного смертного вироки, які часто замінювались на розстріл.
Сьєрра-Леоне, яка все ще відновлюється після десятиліть громадянської війни, часто потрапляла під критику правозахисних груп за збереження смертної кари.
У травні заступник міністра юстиції Умару Наполеон Корома заявив, що уряд прийме рішення про заборону смертної кари, щоб “підтримувати основні права людини Сьєрра-Леоне”.
Президент країни Джуліус Маада Біо ще повинен підписати рішення про скасування, проголосоване парламентом, перш ніж це стане законом.
Today, I have fulfilled a governance pledge to permanently abolish the death penalty in Sierra Leone. I thank citizens, members of Parliament, development partners, and rights groups that have steadfastly stood with us to make history. pic.twitter.com/vN1ZrjKQmn
— President Julius Maada Bio (@PresidentBio) July 23, 2021Контекст
Конституція Сьєрра-Леоне 1991 року дозволяє застосовувати смертну кару за пограбування, вбивство, державну зраду та заколот.
Однак останні страти в країні були проведені в 1998 році, коли 24 військових офіцери були страчені після спроби державного перевороту роком раніше.
Багата алмазами, але бідна колишня британська колонія була зруйнована громадянською війною 1991-2002 років, яка забрала 120 тисяч життів.
Комісія з правди та примирення, створена в 2005 році для розслідування жорстокого конфлікту, рекомендувала скасувати смертну кару, назвавши це “образою цивілізованого суспільства”.
Але представники влади, в країні з населенням в 7,5 мільйонів людей, чинили опір негайному скасуванню смертної кари, а суди засудили до смертної кари 84 людини між 2016 і 2020 роками, повідомляє ООН.
Після голосування в парламенті, Сьєрра-Леоне має стати останньою африканською країною, яка скасувала смертну кару.
Доповнення
До слова, у Малаві заборонили смертну кару в квітні, а Чад минулого року скасував цю практику.
За даними Amnesty International, 108 країн повністю відмінили смертну кару до кінця 2020 року, тоді як 144 скасували її законодавчо або на практиці.
На практиці страти в Африці на південь від Сахари скорочуються. Зафіксовані смертні вироки знизились на 6% — з 325 у 2019 році до 305 минулого року, тоді як розстріли знизились на 36%, з 25 у 2019 році до 16 у 2020 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мін’юст США ввів тимчасовий мораторій на смертну кару на федеральному рівні