Аудієнція Майка Помпео у Понтифіка планувалась в рамках його візиту до Рима. Помпео минулого тижня зробив декілька дописів у Twitter, де звинуватив Ватикан в тому, що він піддає ризику свій “моральний авторитет”, продовжуючи угоду з Китаєм про призначення єпископів.
Держсекретар США повторно засудив політику Китаю щодо свободи віросповідання на заході, організованому посольством США при Святому Престолі.
Два високопоставлених дипломати Ватикану, держсекретар кардинал П’єтро Пароліні і міністр закордонних справ архієпископ Поль Галлахер, заявили, що Франциск відхилив прохання Помпео про проведення аудієнції, так як Папа Римський уникає зустрічі з політиками напередодні виборів.
“Так, він робив такий запит. Але Папа вже чітко заявив, що політичні діячі не приймаються в передвиборні періоди. Це і є причина”, — сказав Паролін.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Франциск розгляне можливість візиту до Білорусі
Дворічну угоду Ватикану з Пекіном дає Папі Римському деяке право голосу з приводу призначення китайських єпископів. Воно повинно було закінчитися в наступному місяці, але, як очікується, буде продовжено.
Чиновники в Святому Престолі кажуть, що угода не ідеальна, але називають її кроком вперед, після десятиліть, протягом яких китайські католики, що визнають папу, були загнані в підпілля.
Пароліні та Галлахер описали публічну критику Помпео як “сюрприз”, що прийшов якраз перед його запланованим візитом.
“Зазвичай, коли ви готуєте ці візити між високопоставленими чиновниками, ви обговорюєте порядку денного того, про що ви збираєтеся говорити в приватному порядку, конфіденційно. Це одне з правил дипломатії", — сказав Галлахер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помпео у Греції обговорив “шкідливі дії” Росії — енергетику, дезінформацію та вплив на Православну церкву
Як відомо, президент США Дональд Трамп дотримується жорсткої лінії щодо Китаю, зокрема і в рамках передвиборної кампанії.
У своєму виступі Помпео не торкався безпосередньо угоди Ватикану з Китаємо, проте називав КНР найбільш злісним порушником релігійних прав у світі.